Świąteczne oświetlenie już cieszy oczy rzeszowian [ZDJĘCIA]

2
Reklama

Warkocze świetlne, aniołki bombki, lodowe żyrandole, a do tego światełka led w barwie fioletowej, ciepło i zimno białej. Właśnie takie ozdoby od 1 grudnia do końca stycznia 2017 roku będą cieszyć wzrok mieszkańców Rzeszowa.

 

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, na rzeszowskich ulicach rozbłysnęło wieczorem świąteczne. Można je podziwiać  w centrum miasta m.in. na Rynku, ul. 3 Maja, Jagiellońskiej, Kościuszki, Grunwaldzkiej, Lisa Kuli, a także na placach Farnym i Śreniawitów oraz Moście Zamkowym. Ozdób nie zabrakło również na rondach – Jana Pawła II, Pobitno czy Kopisto.

Świetlna dekoracja nawiązuje do świąt Bożego Narodzenia oraz oczywiście zimy. Na ulicach pojawiły się zatem ozdoby w kształcie warkoczy świetlnych, bombek, aniołów, a także takie, które swym wyglądem zbliżone są do żyrandoli oraz imitują kształty na wzór barokowych.

Na Rynku zaś rzeszowianie, jak co roku, mogą zobaczyć 15-metrową choinkę. Została ona przyozdobiona warkoczami świetlnymi, barokowymi konstrukcjami aluminiowymi oraz bombkami nietłukącymi. Całość mienić srebno-złotym blaskiem.

Świąteczne oświetlenia na terenie Rzeszowa rozwiesiła firma Multidekor z Piastów, które miasto zapłacił prawie 800 tys. zł – o 200 tys. zł więcej niż roku, ale wtedy oświetlenia nie było na ulicach Hetmańskiej i Mickiewicza.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.