Zdjęcie: Materiały MPWiK
Reklama

Sąd Okręgowy w Rzeszowie podtrzymał w czwartek wyrok wobec Bogdana Ś., szefa „Solidarności” w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie, który pobił pracownika spółki.

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł 7 grudnia 2017 roku w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie. Sąd uznał Bogdana Ś. winnym spowodowania lekkich obrażeń ciała pracownika MPWiK. Liderowi zakładowej „Solidarności” wymierzono wówczas karę grzywny w wysokości 1000 zł. Bogdan Ś. od wyroku się odwołał. W czwartek zażalenie było rozpoznawane przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie.

– Wyrok pierwszej instancji został utrzymany – poinformował nas sędzia Tomasz Mucha, rzecznik rzeszowskiego SO. To oznacza, że wyrok stał się prawomocny. 

Bogdan Ś. został skazany za pobicie pracownika MPWiK, do którego doszło na terenie zakładu w styczniu 2016 roku. Poszkodowany pracownik złożył w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, sprawa trafiła do sądu. 

Robert Nędza, prezes MPWiK, o prawomocnym wyroku wobec Bogdana Ś. już wie. Po grudniowej decyzji sądu Nędza zapowiadał, że personalne kroki wobec szefa „S” podejmie wtedy, jeżeli wyrok się uprawomocni. 

– Podejmę stosowne kroki. Proszę czekać – mówi nam Robert Nędza. Jakie? Tego na razie nie zdradza. – Nie będę odwlekał swojej decyzji – deklaruje. – Ubolewam, że do tego zdarzenia doszło. To antyreklama dla naszej spółki. Jest mi przykro, że z czymś takim mieliśmy do czynienia – dodaje prezes Nędza.

Bogdan Ś. nadal jest szefem „S” w MPWiK. Nie tak dawno ponownie został wybrany na kolejną kadencję. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

12 KOMENTARZE

 1. Parafrazując kierownika szatni z filmu „Miś”:
  „nikogo nie zwolnimy i co nam kto zrobi?” Niewygodne komentarze? Usunąć i po sprawie Ten portal osiągnął poziom dna zamulonego Wisłoka… Spodziewam się że niedługo zamkną możliwość komentowania, a potem usuną te które już są i po sprawie.

 2. Na czyje życzenie komentarze zostały usunięte????? Cenzura jak za komuny. Domyślamy się na czyje polecenie zostały usunięte. Prawda!!!!!!!!!!! Prawda w oczy kole. Kogo ???????? ……… I tak wszyscy czekają jakie będą posunięcia:
  MPWIK
  Region Solidarności
  Ochotnicza straż pożarna Drabinianka
  POWODZENIA

 3. Do tych ktorzy zastanawiaja sie bylo w tych komentarzach:
  1. Wypowiedzi ludzi ktorzy znaja / pracuja w opisywanen spolce.
  2. Ludzie ci opisuja firme jaka 'spolke rodzinna’ w ktorej nie ma sie szacunku do ludzi.
  3. Miasto Rzeszow ma 100% udzialow w spolce, a prezydent Rzeszowa pelni funkcje Zgromadzenia Wspolnikow.
  4. Dlaczego potrafi sie zwalniac kirerowce autobusu za to ze odjechal z przystanku a takie patologie pod nosem urzedu miasta nie wyplywaja do mediow?
  Dla normalnego czlowieka wylania sie wizja komutatorstwa i przekretow, i nagle pyk znikaja komentarze.
  To tak na potwierdzenie tych slow chyba…

 4. Szanowna Redakcjo,

  czy możemy prosić o informację z jakich powodów i z czyjej inspiracji zostały usunięte poprzednie komentarze??

  z uszanowaniem

 5. Gdzie sie podzialo 30 ciekawych komentarzy? To pytanie do redakcji. Nie robcie sobie jaj z ludzi. Pare konkretnych slow krytyki pod kierunkiem firmy gdzie 100% udzialow ma Miasto Rzeszow i usuwacie komentarze? Komu na tym zalezy? Troche to dziwine i podejrzane. Czyzby rzeszowska osmiorniczka sie rodzila?

 6. Dobre pytanie. Moze mu ktos zada publicznie przy najblizszej okazji. Jak dla mnie wnioske jest jeden: pilnowac firm ktore w ktorych udzialy maja gminy. Przyklady mozna mnozyc. Nie wystarczy pisac trzeba dzialac. Ja ze swojej strony mam juz pomysl i bede dzialac.

Comments are closed.