Zdjęcie: Materiały MPWiK

Sąd Okręgowy w Rzeszowie podtrzymał w czwartek wyrok wobec Bogdana Ś., szefa „Solidarności” w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie, który pobił pracownika spółki.

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł 7 grudnia 2017 roku w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie. Sąd uznał Bogdana Ś. winnym spowodowania lekkich obrażeń ciała pracownika MPWiK. Liderowi zakładowej „Solidarności” wymierzono wówczas karę grzywny w wysokości 1000 zł. Bogdan Ś. od wyroku się odwołał. W czwartek zażalenie było rozpoznawane przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie.

– Wyrok pierwszej instancji został utrzymany – poinformował nas sędzia Tomasz Mucha, rzecznik rzeszowskiego SO. To oznacza, że wyrok stał się prawomocny. 

Bogdan Ś. został skazany za pobicie pracownika MPWiK, do którego doszło na terenie zakładu w styczniu 2016 roku. Poszkodowany pracownik złożył w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, sprawa trafiła do sądu. 

Robert Nędza, prezes MPWiK, o prawomocnym wyroku wobec Bogdana Ś. już wie. Po grudniowej decyzji sądu Nędza zapowiadał, że personalne kroki wobec szefa „S” podejmie wtedy, jeżeli wyrok się uprawomocni. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Podejmę stosowne kroki. Proszę czekać – mówi nam Robert Nędza. Jakie? Tego na razie nie zdradza. – Nie będę odwlekał swojej decyzji – deklaruje. – Ubolewam, że do tego zdarzenia doszło. To antyreklama dla naszej spółki. Jest mi przykro, że z czymś takim mieliśmy do czynienia – dodaje prezes Nędza.

Bogdan Ś. nadal jest szefem „S” w MPWiK. Nie tak dawno ponownie został wybrany na kolejną kadencję. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama