Zdjęcie: Agencja Rezerw Materiałowych
Reklama

Do Rzeszowa trafiła pierwsza dostawa z Agencji Rezerw Materiałowych. Pierwszego pacjenta covidowego szpital tymczasowy przy MSWiA ma przyjąć na początku grudnia.

Pod koniec października poinformowaliśmy, że w Rzeszowie w nowym skrzydle szpitala MSWiA powstanie szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. Według początkowych zapowiedzi placówka miała być gotowa na 26 listopada, później termin otwarcia przesunięto na pierwsze dni grudnia. 

O to, że szpital może nie być gotowy na czas, martwił się dyrektor MSWiA Zbigniew Widomski. – Nic nie idzie zgodnie z planem – mówił przed tygodniem Rzeszów News.

O dotrzymanie terminów jest jednak spokojna wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. – Nic nie idzie zgodnie z planem? Wręcz przeciwnie. Szpital zacznie działać na początku grudnia – twierdzi jej rzecznik, Michał Mielniczuk.

Zapewnia też, że dostawy sprzętu medycznego już trwają. – Część jest w Rzeszowie, to m.in. respiratory, kardiomonitory i środki ochrony osobistej – dodaje Mielniczuk. 

W szpitalu tymczasowym w stolicy Podkarpacia ma się ostatecznie znaleźć 160 łóżek, w tym 40 respiratorowych. Aktualnie trwają także poszukiwania personelu. – Do piątku do pracy w szpitalu zgłosiło się 65 osób. Są to zarówno pracownicy medyczni, jak i niemedyczni – przekazuje rzecznik wojewody. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: