Zdjęcie: Adam Janusz / WSIiZ
Reklama

Świetlica „Przyjdź i odpocznij” powstała z myślą o tych, którzy mają za sobą trudne doświadczenia i potrzebują chwili wytchnienia. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zaprasza dzieci i dorosłych, którzy przyjechali do Rzeszowa z ogarniętej wojną Ukrainy.

Pierwszy tydzień działalności świetlicy dla ukraińskiej społeczności Rzeszowa pokazał, jak bardzo w mieście potrzebna jest taka przestrzeń. Dlatego nasza inicjatywa będzie kontynuowana – mówi Grażyna Bochenek, rzecznik WSIiZ. 

Świetlica w Klubie Akademickim IQ przy ul. Sucharskiego 2 została otwarta 8 marca. Idea była prosta: zorganizować miejsce, w którym dzieci i ich mamy mogą odpocząć, i choć przez kilka godzin nie myśleć o tym, co zostawili w Ukrainie. Nazwę „Przyjdź i odpocznij”/ „Прийди та відпочинь”! zaproponowali studenci i pracownicy rzeszowskiej uczelni.

Dla dzieci są zabawy, warsztaty taneczne, pokazy akrobatyczne, zajęcia edukacyjne, i pokazy kinowe. Nadal każdy chętny będzie mógł zagrać w gry planszowe lub komputerowe, bilard, piłkarzyki albo spróbować swoich sił na X-BOXie. Dla zmęczonych zabawą dzieci jest ciepły posiłek i słodki poczęstunek. 

Dla dorosłych kawa, herbata i ciastko, dyżury psychologów, adwokatów oraz zajęcia z języka polskiego, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na prośbę gości, WSIiZ dodatkowo uruchamia lekcje języka angielskiego.

Świetlica opiera się na wolontariuszach – studentach, pracownikach WSIiZ i wsparciu firm. – Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z osobami i instytucjami, które pomogą nam poszerzyć ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, oraz firmami i punktami gastronomicznymi, które mogłyby przygotować  posiłki dla naszych gości – dodaje Grażyna Bochenek.

Chętni mogą się kontaktować, pisząc na adres mailowy: iq@wsiz.edu.pl. Świetlica „Przyjdź i odpocznij” będzie czynna od wtorku (15 marca) do piątku (18 marca), od godz. 14:00 do 19:00.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama