Reklama

Tablice informacyjne staną na trasach wylotowych i obwodnicach. Dzięki nim kierowcy jadący w stronę centrum Rzeszowa, wcześniej dowiedzą się o utrudnieniach w ruchu.

Na terenie Rzeszowa pojawi się 17 tablic, które będą na bieżąco wyświetlać informacje o utrudnieniach w ruchu. Maszty tablic są w tej chwili montowane.

– Kierowca jadący ulicą Lwowską z takiej tablicy dowie się, że np. na al. Piłsudskiego jest korek i zalecany jest objazd inną drogą – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. – Chodzi o to, by kierowca jak najszybciej dostał informację o utrudnieniach w ruchu. Kierowcy dowiedzą się z tablic o korkach i zalecanych objazdach.

Pierwsze tablice postawiono przy al. Sikorskiego, ul. Okulickiego i Witosa. Reszta pojawi się na Lwowskiej, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Paderewskiego, Powstańców Warszawy – przed mostem Karpackim, na Hetmańskiej, Krakowskiej – jedno przy skrzyżowaniu z Ofiar Katynia, drugie za krzyżówką z Wyzwolenia.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Tablice są jednym z wielu elementów dużego projektu pod nazwą „Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic”, który ma poprawić jakość transportu miejskiego – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Dzięki niemu pewne elementy zarządzania ruchem na pewno podniosą jakość poruszania się po mieście.

Po zamontowaniu tablic miasto zajmie się instalowaniem na terenie Rzeszowa tablic informacji pasażerskiej i biletomatów. Kolejnym krokiem we wdrażaniu systemu transportowego będzie wprowadzenie biletu elektronicznego na miejskie autobusy.

Montaż tablic potrwa do końca września, ale uruchomione zostaną dopiero pod koniec roku po wprowadzeniu całego systemu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama