Reklama

Tablice informacyjne staną na trasach wylotowych i obwodnicach. Dzięki nim kierowcy jadący w stronę centrum Rzeszowa, wcześniej dowiedzą się o utrudnieniach w ruchu.

Na terenie Rzeszowa pojawi się 17 tablic, które będą na bieżąco wyświetlać informacje o utrudnieniach w ruchu. Maszty tablic są w tej chwili montowane.

– Kierowca jadący ulicą Lwowską z takiej tablicy dowie się, że np. na al. Piłsudskiego jest korek i zalecany jest objazd inną drogą – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. – Chodzi o to, by kierowca jak najszybciej dostał informację o utrudnieniach w ruchu. Kierowcy dowiedzą się z tablic o korkach i zalecanych objazdach.

Pierwsze tablice postawiono przy al. Sikorskiego, ul. Okulickiego i Witosa. Reszta pojawi się na Lwowskiej, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Paderewskiego, Powstańców Warszawy – przed mostem Karpackim, na Hetmańskiej, Krakowskiej – jedno przy skrzyżowaniu z Ofiar Katynia, drugie za krzyżówką z Wyzwolenia.

– Tablice są jednym z wielu elementów dużego projektu pod nazwą „Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic”, który ma poprawić jakość transportu miejskiego – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Dzięki niemu pewne elementy zarządzania ruchem na pewno podniosą jakość poruszania się po mieście.

Po zamontowaniu tablic miasto zajmie się instalowaniem na terenie Rzeszowa tablic informacji pasażerskiej i biletomatów. Kolejnym krokiem we wdrażaniu systemu transportowego będzie wprowadzenie biletu elektronicznego na miejskie autobusy.

Montaż tablic potrwa do końca września, ale uruchomione zostaną dopiero pod koniec roku po wprowadzeniu całego systemu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

10 KOMENTARZE

  1. Krytyka wynika z powodu beznadziejnego gospodarowania finansami publicznymi. Obiecywano aqua park, iii ? i mamy fontannę multimedialną; tablice informacyjne, które pokierują nas na drogi widmo? Deweloperzy bawią się w Rzeszowie w monopoly. Polecam dobrze się zastanowić przy wyborach samorządowych w Rzeszowie

  2. ” niszczenia przestrzeni” bzdura jakaś no chyba gże byś dąb Bartek sciął piłą motorową. Ale tu i tak telebim wisi i tak wyświetla cośtam, coś tam. Ot zwykłe strzykanie jadem

  3. Będziesz miał teraz pół roku szaro, buro i zimno. Stojąc w korku ja tam bym chciał luknąć na reklame olejku do opalania i laski w bikini.

  4. Dlaczego zawsze wszyscy tylko krytykują. Taki marazmu Was, że rzygać się chce. Więcej optymizmu i radości z życia. A jak Wam się nie podoba to do Anglii wyjedźcie.

  5. Szkoda takiej powiezchni reklamowej tylko na pokazywanie korków i objazdów. Mozna reklamowac miasto i jego atrakcje, jak i sprzedawac “czas antenowy” na reklamy. Miasto może na tym duzo zarobić! Tylko potrzebny człowiek z ikrą biznesmena.

Comments are closed.