Prezydent RP Bronisław Komorowski pochwalił się „selfie” na Twitterze. Na zdjęciu jeden z naszych czytelników wypatrzył prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Okazuje się, że Ferenc, choć należy do SLD, poparł Komorowskiego w wyborach prezydenckich.

Bronisław Komorowski przebywał w sobotę w Radzionkowie na Śląsku, gdzie brał udział w otwarciu Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 r. W uroczystości brało udział także wielu prezydentów polskich miast. Później w Katowicach samorządowcy podpisali deklarację poparcia w wyborach prezydenckich dla Bronisława Komorowskiego.

Prezydent Komorowski opublikował na swoim Twitterze zdjęcie z prezydentami. – Jest i selfie – napisał z uśmiechem prezydent RP. Nie wspominalibyśmy o tym, gdyby nie to, że jeden z naszych czytelników wypatrzył na zdjęciu Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, który stoi jako czwarty od prawej strony.

I warte zauważenia, Ferenc znalazł się w grupie 29 prezydentów miast z całej Polski, którzy poparli Komorowskiego w wyborach prezydenckich. Podpisali w tym celu stosowną deklarację.

Prezydent się poprawi

Po publikacji „selfie” na Twitterze posypały się komentarze. Karolina Hytrek-Prosiecka, dziennikarka TVN24 Biznes i Świat, napisała: – Selfie robi się samemu, a nie sztabem. Ale spoko.

Bronisław Komorowski szybko odpowiedział z uśmiechem: – Poprawimy się.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Majestat, powaga i dostojeństwo bije z tej fotografii”, „Selfie? Pą prezydą chciał być nowoczesny, a wyszło jak zawsze. Andrzej Duda za takie coś zostałby rozszarpany przez „media”, „A od kiedy to zbiorowe zdjęcie zrobione przez fotografa to selfie? Zdaje się, że Komorowski jakiś niedouczony jest!” – komentują użytkownicy Twittera.

Woli Komorowskiego od Ogórek?

Poparcie Tadeusza Ferenca dla Bronisława Komorowskiego nie powinno dziwić. Ferenc od dłuższego czasu dobrze „żyje” z wieloma politykami Platformy Obywatelskiej, która w ub. roku udzieliła mu poparcia w wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Bronisław Komorowski pod koniec października ub. r. przyjechał do Rzeszowa na otwarcie wyremontowanej al. Wyzwolenia. Komorowski był również w ratuszu i ta wizyta przejdzie do historii, bo jak podkreślał wiele razy Tadeusz Ferenc, żaden wcześniej prezydent Polski nie był gościem urzędu miasta.

– Rzeszów jest jednym z najlepszych miast, które chyba najlepiej wykorzystują członkostwo w Unii Europejskiej. W każdym mieście, gminie jest taki Juda Tadeusz od spraw beznadziejnych i niemożliwych. Niech przykładem na to będzie rozwój Rzeszowa przez ostatnie 25 lat – mówił w Rzeszowie Bronisław Komorowski.

Po wygranych wyborach przez Ferenca, jego komitet Rozwój Rzeszowa znów wszedł w koalicję z PO w Radzie Miasta Rzeszowa, choć ich współpraca nie należy do idealnych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama