W ostatnich dniach otrzymałem odpowiedź unijnej komisarz ds. rozwoju regionalnego Coriny Cretu na moją interpelację dotyczącą wykorzystania przez Polskę środków z Wieloletnich Ram Finansowych 2007-2013 na projekty kolejowe.
W tym czasie mieliśmy do dyspozycji 4,9 mld euro na rozwój i modernizację polskiej kolei, tymczasem polski rząd wykorzystał zaledwie 61% środków. Fundusze można wykorzystać tylko do końca 2015 roku, co oznacza, że możemy stracić 2 mld euro unijnego dofinansowania.

W dobiegającej końca kampanii wyborczej często widzieliśmy premier Kopacz podróżującą kolejami, zaś Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju bombardowało nas informacjami o poprawie sytuacji na kolei. Tymczasem gigantyczne marnotrawstwo unijnych środków na projekty kolejowe pozostaje niezauważone i przemilczane.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Polski rząd zmarnował historyczną szansę na modernizację polskiej kolei przy pomocy funduszy unijnych – w kolejnych latach środki dla Polski będą się kurczyć. Niestety, w najlepszym dla Polski momencie rządzili nami nieudacznicy.

cretu

Reklama