Reklama

W ostatnich dniach otrzymałem odpowiedź unijnej komisarz ds. rozwoju regionalnego Coriny Cretu na moją interpelację dotyczącą wykorzystania przez Polskę środków z Wieloletnich Ram Finansowych 2007-2013 na projekty kolejowe.
W tym czasie mieliśmy do dyspozycji 4,9 mld euro na rozwój i modernizację polskiej kolei, tymczasem polski rząd wykorzystał zaledwie 61% środków. Fundusze można wykorzystać tylko do końca 2015 roku, co oznacza, że możemy stracić 2 mld euro unijnego dofinansowania.

W dobiegającej końca kampanii wyborczej często widzieliśmy premier Kopacz podróżującą kolejami, zaś Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju bombardowało nas informacjami o poprawie sytuacji na kolei. Tymczasem gigantyczne marnotrawstwo unijnych środków na projekty kolejowe pozostaje niezauważone i przemilczane.

Polski rząd zmarnował historyczną szansę na modernizację polskiej kolei przy pomocy funduszy unijnych – w kolejnych latach środki dla Polski będą się kurczyć. Niestety, w najlepszym dla Polski momencie rządzili nami nieudacznicy.

cretu

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Nieudacznicy to są z pańskiej partii. Rządzili przez dwa lata bo się do tego nie nadawali i nie nadają. Teraz też jestem spokojny, bo wygracie ale, nie na długo. Wy najchętniej te środki wydali byście na budowanie kapliczek przy torach kolejowych jak na sekciarzy przystało. Tak, więc bożek z wami i pomyślnych pseudo rządów.

Comments are closed.