Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie to także sztuki wizualne. W sobotę i niedzielę będzie można zobaczyć połączenie video mappingu z eksploracją na żywo.

Projekt Block przygotowała Fundacja Precyzja. Każdy z uczestników będzie miał okazje odkrywać za pomocą dłoni wirtualne pomieszczenia poszukując motywów kultury i sztuki wschodu w ich tajemniczych zakamarkach. Zabawa eksploracyjna skierowana jest absolutnie do wszystkich. To nietypowe połączenie interaktywnego obrazu i dźwięków przy muzyce producentów zza wschodnich granic.

Ponadto autorzy projektu chcą zapoznać mieszkańców Rzeszowa z ciekawostkami kulturowymi na temat krajów Partnerstwa Wschodniego. Motywy mappingu w centrum stolicy Podkarpacia będą nawiązywały do szeroko pojętej kultury. Projekt potrwa 2 dni i będzie wyjątkowym doświadczeniem dla każdego chętnego do wzięcia udziału w zabawie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Video mapping autorstwa Jakuba Hadera, Patrycji Ochały, rzeszowskiego producenta Musley’a, zostanie zaprezentowany na fasadzie Muzeum Dobranocek przy ulicy Mickiewicza w sobotę (28 czerwca) i niedzielę (29 czerwca). Oba pokazy rozpoczną się o godz. 21:30.

Program Europejskiego Stadionu Kultury TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama