Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Przez całą Polskę przetacza się fala protestów przeciwko barbarzyńskiemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. W niedzielę (25 października) w Rzeszowie kolejny protest.

Rzeszów po raz drugi przyłącza się do ogólnopolskich protestów po tym, jak w czwartek „przejęty” przez PiS Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodna z Konstytucją RP. Tysiące Polaków od czwartku protestuje na ulicach polskich miast.

W piątek w Rzeszowie przed siedzibą podkarpackiego PiS odbył się „Pogrzeb Praw Kobiet”. Potem przeniósł się on przed siedzibę kurii rzeszowskiej, a zakończył przed biurem poselskim Grzegorza Brauna z Konfederacji na ul. Słowackiego. W „Pogrzebie” brało udział ok. 2000 osób i to była jedna z najliczniejszych manifestacji w ostatnich latach w mieście.

Rzeszów nie zamierza rezygnować z kolejnych protestów, podobnie jest w innych miastach w Polsce. Kolejny protest odbędzie się już w niedzielę (25 października), tym razem na rzeszowskim Rynku. Początek o 15:00. Manifa Rzeszów, organizator protestu wspólnie z podkarpackimi strukturami partii Razem, zachęca do przyjścia z parasolkami i pokrywkami.

„Skoro nas nie widzą, to niech nas usłyszą. Grzeczne już byłyśmy, posłuszne już byłyśmy. Teraz chcemy być niezależne, bo nam jeszcze wolno” – mówią organizatorzy protestu. 

W niedzielę protesty będą także w dwóch innych miastach na Podkarpaciu. O 12:00 w Mielcu na ulicy Obrońców Pokoju 6, a o 17:00 na Rynku w Jarosławiu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: