Zdjęcie: Bartek Hałat / Materiały prasowe

Festiwal Santander Letnie Brzmienia 2023 w piątek i sobotę (7-8 lipca) zatrzyma się w Rzeszowie! Przed Wami 12 koncertów i najlepsi polscy artyści!

Rzeszów będzie trzecim przystankiem Letnich Brzmień 2023, których tytularnym sponsorem jest bank Santander. Festiwal odbył się już w Bielsku Białej i Krakowie. Teraz czas na stolicę Podkarpacia.

Rzeszów Letnie Brzmienia gości po raz drugi. W 2022 roku na wakacyjnych koncertach zagrali: Kwiat JabłoniZalewskiSobel i Ralph Kaminski. Czwarta edycja Letnich Brzmień odbywa się w dziewięciu polskich miastach w formule weekendowych festiwali. 

W Rzeszowie Letnie Brzmienia 2023 odbędą się w piątek i sobotę (7-8 lipca) na parkingu przy hali Podpromie, a nie, jak pierwotnie planowano, w Parku Sybiraków. Teren parku, po ostatnich opadach deszczu, nie nadaje się do tańców. 

Babie Lato, Nosowska, Brodka… 

Zdjęcie: materiały prasowe

W line-upie rzeszowskiej odsłony Letnich Brzmień pojawia się ich weteran – Mrozu, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, lecz także spotkanie w gronie przyjaciół i rodziny”, oraz niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska.

Zobaczycie projekt specjalny „Babie Lato”, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Natalia Kukulska do współpracy zaprosiła Bovską, Margaret, Zalię i Mery Spolsky. Artystkom będzie towarzyszyć 13-osobowy skład muzyków.

Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru są utrzymane w letnim klimacie, będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.

– Przez muzykę opowiemy o tym, jaka jest dla nas współczesna kobieta i jak czerpać z siły, którą posiada – podkreśla Natalia Kukulska. 

Do line-upu Letnich Brzmień w Rzeszowie dołączyły także szturmem zdobywająca uznanie Zalia oraz wyrazista i oryginalna Mery Spolsky. W Rzeszowie pojawi się również Brodka, która będzie promowała swój dobrze przyjęty przez słuchaczy jej ostatni album „Sadza”.

Advertisement

Piosenki pełne świeżości zaśpiewa też Natalia Szroeder. Z kolei LemON na koncertach zaserwuje rockowo-alternatywną mieszankę dźwięków, a pełni humoru bracia Kacperczyk zaproszą do dobrej zabawy.

Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra, a niebanalne teksty w intrygującej, muzycznej oprawie poda Arek Kłusowski. W Rzeszowie zagra też ciekawy młody twórca TYNSKY.

Są jeszcze bilety i karnety 

 

Bilety na festiwal aktualnie kosztują 169 zł (jednodniowy) i 299 zł (karnet). Do kupienia na letniebrzmienia.pl. Po wyczerpaniu tej puli, bilety będą kosztowały odpowiednio: 199 i 359 zł. Dzieci do lat 6 (włącznie) na Letnie Brzmienia wchodzą za darmo. 

Organizatorem Letnich Brzmień 2023 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Sponsorem głównym jest Brooklyn, partnerami Eventim, miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska. 

Letnim Brzmieniom patronują: Radio Zet, „Zwierciadło”, „Glamour”, Rzeszów News, „Gazeta Wyborcza”, AMS, Onet.

Santander Letnie Brzmienia 2023:

– 7 lipca (piątek): Mrozu, Kacperczyk, LemON, Natalia Szroeder, Zalia, Arek Kłusowski, 

– 8 lipca (sobota): projekt specjalny „Babie Lato”, Nosowska, Brodka, Mery Spolsky, ARS LATRANS Ochestra, TYNSKY.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama