Zdjęcie: Pixabay

Miasto inwestuje w place zabaw i strefy rekreacji. Gdzie w Rzeszowie powstaną nowe miejsca do spędzania wolnego czasu dla najmłodszych? 

Rzeszów gra „w zielone” i stawia na urządzanie lub poprawię terenów rekreacyjnych. Nowe miejsce do wypoczynku powstanie do końca tego roku, chociażby na osiedlu Krakowska-Południe.

Chodzi o teren między ulicami Lewakowskiego a Zbyszewskiego, gdzie zaplanowano plac zabaw, strefę bezpieczeństwa z piasku oraz ścieżkę zdrowia. Będą tam huśtawka, bujak, piaskownica, słupki do przysiadów, poręcze, równoważnie, drabinki, drążki, ławki do brzuszków. Ponadto, nowe nasadzenia oraz ławki i kosze na śmieci. Całość ma być gotowa do końca października br.

Przy Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Bł. Karoliny powstanie z kolei park doświadczeń. Zostanie on podzielony na cztery strefy. W pierwszej z nich – strefie iluzji – znajdziemy specjalne lustro, gdzie będzie można eksperymentować ze zjawiskami optycznymi, lustro do pisania, krzywe zwierciadło oraz koła optyczne.

W tej strefie znajdzie się także urządzenie pokazujące złudzenia optyczne, składające się z dwóch kół optycznych, dwóch krzywych zwierciadeł, tablicy ze złudzeniami, kogo widzisz. – Zestaw ma być bazą do przeprowadzania eksperymentów, a jednocześnie zabawą z iluzjami i zagadkami optycznymi. Urządzenie ma angażować wzrok, stymulować umysł i wzmacniać percepcję – wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Drugą strefą będzie strefą sensoryczną. Tam znajdziemy zestaw do ekomemory oraz rury deszczowe, które mają pozwolić dziecku w ciekawy sposób eksperymentować z dźwiękiem. Trzecia strefa będzie poświęcona muzyce. Tam będą ksylofon i panel muzyczny składający się z trójkątów, rur i gongów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ostatnia strefa będzie poświęcona nauce. Powstaną głuchy telefon, wahadło Newtona, wir wodny, peryskop oraz urządzenie „spóźniony dźwięk”, które pokaże, czym jest fala dźwiękowa i jak powstaje. Park doświadczeń ma być gotowy do końca tego roku.

Miasto ma w planach także rozbudować i doposażyć plac zabaw przy ul. Jarowej. Na placu pojawią się hamaki, rowerek, urządzenie typu „motyl”, bujak. Plac zabaw zyska także nowe ławki i ogrodzenie. Doposażenie ma się pojawić w ciągu miesiąca.

Z kolei w parku na os. Kmity dzieci, zarówno pełno, jak i niepełnosprawne, mogą cieszyć się integracyjnym placem zabaw. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama