Zdjęcie: Pixabay

– Będzie w czym wybierać – zachęcają miejscy urzędnicy. W sobotę, 21 października, w Parku Papieskim w Rzeszowie kupicie m.in. warzywa i owoce.

Kilka dni temu miasto informowało, że na bazarku pojawi się ponad 100 wystawców, m.in. serowarzy, wędliniarze, pszczelarze i rękodzielnicy. W piątek Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa poinformował, że liczba wystawców wzrosła już do 150. 

– Będzie w czym wybierać. Będzie można kupić świeże warzywa, wędliny, miody, owoce i mnóstwo innych wyrobów prosto od producentów i rolników – zapowiada Gernand. 

Handel na Podkarpackim Bazarku rozpocznie się o godz. 8:00 i potrwa do 14:00. Wystawcy rozłożą stoiska na parkingu parku, od strony al. Armii Krajowej. Klienci swoje auta będą mogli zostawiać przy hipermarkecie E. Leclerc.

Boguchwała wzorem 

Bazarek w Parku Papieskim jest wzorowany na bazarku Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale i cieszy się on ogromną popularnością. Władze Rzeszowa liczą, że i tu chętnych do wypełnienia domowej spiżarni na zimę nie zabraknie. 

Eko-bazarek w Parku Papieskim ma się odbywać raz w miesiącu, w wybraną sobotę. Zgodę na to w sierpniu wydali radni miejscy. Choć nie wszystkim ten pomysł się spodobał, to finalnie wszyscy radni (17) go poparli. 

Porządku podczas handlu płodami rolnymi mają pilnować Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Miejska Administracja Targowisk i Parkingów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama