Zdjęcie: Urząd Miasta w Sandomierzu
Reklama

W soboty i niedziele na tegorocznych wakacjach będzie kursował pociąg POL-REGIO z Rzeszowa do Sandomierza.

Sandomierz to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce przez turystów. To właśnie z myślą o nich podkarpacki oddział Przewozów Regionalnych od 1 lipca uruchomi weekendowe połączenie stolicy Podkarpacia z Sandomierzem.

– Pociąg będzie kursował w soboty i niedziele do 27 sierpnia. Z Rzeszowa wyjedzie o godz. 7:18, w Sandomierzu będzie o 9:00. Pociąg powrotny wyjedzie z Sandomierza o 16:53, przyjazd do Rzeszowa o 18:34. Bilet w „Taryfie Podkarpackiej” prawdopodobnie będzie kosztował 11,80 zł – mówi Krzysztof Pawlak z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Uruchomienie pociągu z Rzeszowa do Sandomierza to efekt ustaleń zarządu województwa podkarpackiego z burmistrzem Sandomierza. Władzom Podkarpacia zależało na tym, by na wakacjach mieszkańcy naszego regionu mieli możliwość jednodniowych wyjazdów do miast atrakcyjnych turystycznie. Wybór padł na Sandomierz.

– Sandomierz oferuje szereg atrakcji dla turystów.  W 45 minut można zwiedzić podziemną trasę turystyczną, która ma 470 m. Warto będzie zobaczyć również Bramę Opatowską, Dom Długosza z 1476 roku, czy gotycką katedrę z przełomu XV i XVII wieku. Ponad siedmiogodzinny pobyt w Sandomierzu to wystarczający czas, by zwiedzić atrakcyjne miasto – mówi Pawlak.

W tamtym roku podobne połączenie do Sandomierza uruchomiły Kielce. Cieszyło się ono ogromnym zainteresowaniem. – Liczymy na to, że połączenie z Rzeszowa również spotka się zainteresowaniem. Pociąg będzie także skomunikowany z pociągami jadącymi od strony Przemyśla, Tarnowa i Jasła, tak by jak najwięcej osób mogło skorzystać z podróży do Sandomierza – twierdzi Krzysztof Pawlak.

Przedstawiciele kolei prowadzą jeszcze negocjacje z władzami Sandomierza na temat dojazdu z dworca PKP do centrum Sandomierza. – Do centrum miasta jest ok. 2 km. Prawdopodobnie w cenie biletu na pociąg będzie również dojazd autobusem – dowiadujemy się w Przewozach Regionalnych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.