Zdjęcie: Facebook.com / Rysy

Estrada Rzeszowska ogłosiła kolejną gwiazdę muzyczną drugiej edycji festiwalu Tony. To warszawski duet RYSY.

Tony odbędą się w dniach 30-31 lipca na terenie Biura Wystaw Artystycznych. Wcześniej informowaliśmy, że na festiwalu wystąpią: Mery SpolskyPRO8L3M, Kasia Lins i duet JANKA. Na Tonach zagra również 30 lipca krakowski zespół Undefy, którego widzowie online festiwalu Rz:Tony wybrali jako najciekawszy. Bezpłatne bilety na koncert Undefy są TUTAJ.

Teraz dochodzi kolejna gwiazda – warszawski duet RYSY, który tworzą producenci: Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. „Ich muzyka to wypadkowa progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii” – informuje Estrada Rzeszowska, organizator festiwalu Tony. 

RYSY wystąpią na Tonach w drugi dzień festiwalu (31 lipca) o godz. 20:00 w BWA. Bilety w cenie 40 zł do kupienia na Tickcetmaster.pl – TUTAJ. W sprzedaży są także karnety na występy wszystkich zespołów, po 99 zł – TUTAJ. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

RYSY debiutowały singlem “Ego” (z gościnnym udziałem Justyny Święs z zespołu The Dumplings)) 4 maja 2015 r,, a 4 września – nakładem niezależnej wytwórni U Know Me Records – ukazał się debiutancki longplay duetu – „Traveler”. Dotychczasowy dorobek wydawniczy zamyka „Father” EP z 30 grudnia 2016 r. z utworami „Father” i „Crystal Love”.

RYSY zdobyły uznanie w świecie polskiej muzyki alternatywnej. W 2016 r. duet nagrodzono statuetką “Odkrycie Roku” magazynu Muno, “Zespół Roku” magazynu Aktivist oraz nominacją do Fryderyka w kategorii “Debiut Roku”. Zespół zawiesił działalność w 2017 r. Reaktywował się 2020 r. wraz z premierą singla “4GET” – tytułowego utworu z albumu, który ukazał się w 2021 r.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama