Zdjęcie: Pixabay

Czasy, kiedy gry planszowe oznaczały tylko chińczyka lub warcaby, dawno minęły. Przekonamy się o tym podczas Dni Planszówek, które w weekend (5-6 listopada) odbędą się w rzeszowskim Empiku w Galerii Rzeszów.

Ogólnopolskie Dni Planszówek odbędą się w dziewięciu polskich miastach, w tym w Rzeszowie. To okazja do udziału w turniejach, warsztatach, pokazach oraz wypróbowania najbardziej kreatywnych, oryginalnych i modnych gier planszowych.

Do wspólnej zabawy zaprasza Empik.

Wśród współczesnych gier każdy znajdzie coś dla siebie. Na wydarzeniu będzie można poznać gry dla najmłodszych, które potrafią wciągnąć na długie godziny, a przy okazji zachęcić dzieciaki do oderwania oczu od tabletów i komputerów.

Genialne w swojej prostocie, oparte o refleks i zręczność, gwarantują całym rodzinom masę śmiechu i zabawy.

Obok nich są też gry, które wymagają najwyższego stopnia skupienia i umiejętności strategicznego planowania. Niejedna ich partia przeradza się w wielogodzinną kampanię, w której każda tura to dramatyczny zwrot akcji. Trzeba tylko uważać, żeby sojusze i animozje z gry nie wydostały się poza planszę…

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wszyscy, którzy kochają gry, ale mają już dość komputera, lub szukają sposobu, żeby spędzać czas ze znajomymi i rodziną, nie wychodząc z domu w ciemne i zimne jesienne wieczory, powinni w najbliższe dni skierować swoje kroki na Dni Planszówek.

Odbędzie się szereg warsztatów i pokazów, które pomogą zapoznać się zarówno z nowościami, jak i uznanymi, współczesnymi klasykami takimi jak Carcassone czy Osadnicy z Catanu.

Doświadczeni gracze będą mieli okazję spróbować swoich sił w turniejach. Dla odwiedzających organizatorzy wraz z wydawcami gier (Trefl, Hasbro, Egmont, Mattel, Granna i Epee) przygotowali nie tylko inspirujące warsztaty i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, ale również rabaty na wybrane pozycje.

Ogólnopolskie Dni Planszówek w Rzeszowie odbędą się w sobotę i niedzielę w Empiku w Galerii Rzeszów od godz. 12:00 do 18:00.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama