Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Zakończyła się weekendowa akcja szczepień przeciwko COVID-19. Do mobilnego punktu przy urzędzie wojewódzkim zgłosiło się ponad 400 osób. 

W niedzielę w mobilnym punkcie szczepień przeciwko COVID-19, który umieszczono przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, zaszczepiono 270 osób. To o 125 osób więcej niż w sobotę (145). W sumie w weekend wykonano 415 szczepień. 

– Szczepili się przede wszystkim mieszkańcy naszego regionu, ale nie zabrakło przybyszów spoza Podkarpacia – podsumowuje akcję Michał Mielczniuk, rzecznik PUW. 

Przypomnijmy, że mobilny punkt w Rzeszowie dysponował 1000 dawek jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson. Nie ma jednak groźby, że pozostałe 585 dawek zostanie zmarnowanych. Wrócą one do szpitala MSWiA, który zapewniał kadry w mobilnym punkcie, i zostaną wykorzystane zgodnie z harmonogramem. 

Więcej szczepień

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przypomnijmy, że była to druga tego typu akcja. Pierwsza odbyła się w majówkę i w ciągu trzech dni zaszczepiono wtedy 2330 osób.

– Planujemy następne weekendowe szczepienia. W różnych miejscach, nie tylko w Rzeszowie. Terminy ogłosimy w najbliższych dniach – zapowiada Mielniczuk. 

W mobilnych punktach szczepień zaszczepić może się każdy, kto ukończył 18 lat. Skierowanie na szczepienie nie jest wymagane. Na miejscu czekają lekarze i wyspecjalizowana kadra medyczna. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama