Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Wielkanocne przysmaki, rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne oraz wyjątkowe przyprawy – to wszystko znajdziecie na jarmarkach świątecznych w CH Plaza Rzeszów. Pierwszy rozpoczyna się już w sobotę, 9 kwietnia.

Tydzień świątecznych jarmarków rozpocznie kiermasz przypraw, do kupienia przyprawy z różnych zakątków świata. Od 9 kwietnia Plaza rozpoczyna Wielkanocny Kiermasz Ekonomii Społecznej. Jak co roku, organizuje go z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie. Na kiermaszu tradycyjnie znajdziecie inspiracje i pomysły na wielkanocny stół.

Pojawią się m.in. ręcznie wykonane pisanki, ozdoby i stroiki świąteczne. Na stoiskach wystawców kupicie również baranki, palmy, koszyki wiklinowe, serwety, dekoracyjne tkaniny, decoupage oraz wyroby z filcu, sklejki czy drewna. Nie zabraknie także stoisk gastronomicznych z tradycyjnymi, regionalnymi potrawami świątecznymi.

– Wszystkie produkty na kiermaszu wykonane zostały m.in. na warsztatach terapii zajęciowej, w zakładach aktywności zawodowej czy spółdzielniach socjalnych – poinformowała Katarzyna Szewerniak-Pawlak, menedżer ds. marketingu w Plaza Rzeszów. 

Od 13 kwietnia w Plazie do 15 kwietnia trwać będzie Jarmark Wielkanocny. Na nim również pojawią się świąteczne potrawy, rękodzieło artystyczne oraz ozdoby i dekoracje wielkanocne. Tydzień Jarmarków Wielkanocnych potrwa do piątku, 15 kwietnia. Stoiska wystawców będziecie mogli odwiedzać codziennie, od godz. 10:00 do 21:00.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama