Warsztaty, projektowanie książek, plastyczne animacje, różnorodne gry i zabawy – to czeka na najmłodszych czytelników podczas Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. W salonie Empik w Galerii Rzeszów potrwa on aż do 10 kwietnia.

„Właśnie z rzeczywistości rodzi się najdziwniejsza baśń w świecie” – powiedział pisarz Hans Christian Andersen, w którego urodziny, 2 kwietnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W tym roku salon Empik w Galerii Rzeszów przedłuża świętowanie aż do 10 kwietnia, oferując najmłodszym czytelnikom bajkowe wydarzenia: warsztaty projektowania książek, plastyczne animacje oraz różnorodne gry i zabawy.

Podczas dwóch pierwszych weekendów kwietnia odbędą się cztery unikalne wydarzenia.

W sobotę (2 kwietnia) o godz. 10:00 obchody rozpoczną się kreatywnymi warsztatami. Każde dziecko będzie mogło stworzyć książkę od podstaw. Posłuży do tego kartonowe pudełko, zawierające tajemnicze słowa – klucze. Tego samego dnia aż cztery godziny potrwają różnorodne bajkowe zabawy, w tym kalambury i zgadywanki.

Zwierzęta są bohaterami wielu znakomitych baśni – Myszka Miki, Król Lew czy Kaczor Donald to tylko niektóre z nich. Podczas drugiego weekendu obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dzieci będą mogły wcielić się w role ulubionych – zwierzęcych bohaterów. Okładka, ilustracja i tekst, to najważniejsze elementy każdej książki dla dzieci. W trakcie plastycznych warsztatów najmłodsi nauczą się tworzyć je samodzielnie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Szczegółowy plan i opisy poniżej:

2–10 kwietnia, Empik Galeria Rzeszów, al. Piłsudskiego 44

WARSZTATY ZOSTAŃ AUTOREM

2 kwietnia, godz. 10:00-14:00

Podczas zajęć dzieci stworzą artystyczną książkę z tekturowego pudełka. Jej treść uzależniona będzie od uwięzionych wewnątrz kartonów słów – kluczy oraz od twórczej inwencji maluchów.

WARSZTATY ŚWIA­T BAŚNIE

3 kwietnia, godz. 10:00-14:00

Dzieci przeniosą się w świat ulubionych baśni i opowieści, bawiąc się w kalambury oraz zgadywanki dotyczące popularnych bajek.

WARSZTATY ZAPROJEKTUJ KSIĄŻKĘ

9 kwietnia, godz. 10:00-14:00

Warsztaty plastyczne przybliżą uczestnikom proces projektowania książki, a konkretnie jej elementów składowych, takich jak okładka, ilustracja, tekst. Podczas warsztatów dzieci zaprojektują okładkę, a także ilustracje do swojej ulubionej książki.

WARSZTATY ZWIERZĘTA SĄ BOHATERAMI

10 kwietnia, godz. 10:00-14:00

Kot w butach, Myszka Miki, Kaczor Donald i Król Lew to tylko niektóre książki, których bohaterami są zwierzęta. Dzieci będą mogły wcielić się w role tych najbardziej znanych, ulubionych bajkowych zwierzaków.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama