Reklama

Trwa odliczanie do końca pierwszej tury rekrutacji w rzeszowskiej WSIiZ. Do środy 31 lipca możesz jeszcze złożyć podanie w systemie rekrutacji online, a następnie zakończyć procedurę, gdy osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej dostarczysz skompletowany wniosek do Działu Rekrutacji WSIiZ.

Czeka na Ciebie 13 kierunków I stopnia, 6 kierunków II stopnia i 6 kierunków prowadzonych w języku angielskim.

Zobacz propozycje kierunków!

Zarządzanie

To kierunek sprawdzony i pewny, od wielu lat wybierany chętnie przez osoby nie tylko zainteresowane prowadzeniem własnego biznesu, ale także mające w planach pracę na stanowiskach menadżera/menadżerki.

We WSIiZ możesz się nie tylko uczyć, ale także praktykować pod okiem specjalistów z cenionych firm i organizacji, a ponadto korzystać z gier, symulacji i nowoczesnych laboratoriów. 

Przykłady? W Laboratorium Finansowym nauczysz się inwestować wirtualne środki na giełdzie i rynku walut, opierając się na realnych danych, a biorąc udział w zajęciach w Szkole Giełdowej otrzymasz certyfikat wydany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Partnerami kierunku Zarządzanie są między innymi takie firmy jak: Deloitte, Borg Warner, Tuv Nord, Nowy Styl Group i wiele innych.

Michał Duplaga, Prezes Zarządu i właściciel firmy Maszynoznawcy Sp. Z o.o. oraz członek Zarządu i Dyrektor Handlowym ENEBariery Sp. z o.o. jest absolwentem dwóch kierunków we WSIiZ: Grafika komputerowa i produkcja multimedialna oraz Zarządzanie. Jak mówi, obydwa miały kluczowe znaczenie dla jego rozwoju zawodowego. Poznałem nie tylko teorię, ale też praktyczne aspekty zarządzania i automatyzacji, które teraz wykorzystuję na co dzień w prowadzeniu moich firm. Wartość tych studiów nie ogranicza się tylko do wiedzy akademickiej, ale również do zdobytych umiejętności interpersonalnych i sieci kontaktów biznesowych, które okazały się nieocenione w mojej karierze zawodowej.

Zrównoważony rozwój i środowisko

Studia na tym kierunku nauczą Cię, jak zarządzać firmą lub instytucją w sposób zrównoważony, z poszanowaniem dla naszej planety i w trosce o przyszłość. W dobie walki  ze zmianami klimatycznymi wszelkie aktywności człowieka, także te biznesowe, muszą być prowadzone w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego, z dbałością o pracowników i lokalną społeczność.

Zielone kompetencje to także wymóg kształtującego się rynku pracy.

Według raportu Międzynarodowej Organizacji Pracy, w Unii Europejskiej do roku 2030 zielony sektor będzie oferował 24 miliony miejsc pracy. Zielone miejsca pracy występują w coraz szerszym zakresie w różnych branżach – od energetyki odnawialnej, przez finanse, po transport i branżę modową i motoryzacyjną. Jednak aby je zapełnić, konieczna jest kadra z „zielonymi kompetencjami” – podkreśla dr Joanna Hady, Prodziekan Kolegium Zarządzania WSIiZ.

W Polsce w ciągu najbliższych lat powstanie około 300 tys. miejsc pracy – między innymi dla specjalistów ds. zrównoważonego rozwoju i raportowania ESG, bo nie ma wątpliwości, że obowiązek raportowania ESG wcześniej lub później będzie dotyczył każdej polskiej firmy.

Studia na kierunku Zrównoważony rozwój i środowisko to nowoczesny, interdyscyplinarny program, warsztaty i projekty realizowane we współpracy z praktykami biznesu oraz działaczami fundacji i stowarzyszeń zajmujących się kwestiami ekologicznymi, szkoły letnie oraz wiele aktywności w kołach naukowych i wolontariacie.

Biomedycyna

To dziedzina wiedzy, która rozwija się niezwykle dynamicznie, wychodzi naprzeciw potrzebom rynku medycznego i daje ogromne możliwości.  Wykorzystanie zdobyczy współczesnej cywilizacji pozwala na znalezienie i wdrożenie nowych leków oraz procedur medycznych, które niejednokrotnie są jedyną szansą na leczenie i przedłużenie życia pacjenta. 

Czy chciałabyś/chciałbyś się dowiedzieć, jak prowadzić hodowlę komórek ludzkich i bakteryjnych w warunkach in vitro albo poznać szczegóły związane z monitorowaniem i koordynacją badań klinicznych? Czy wyobrażasz sobie siebie w przyszłości w białym fartuchu, w wyspecjalizowanych laboratoriach, badającą/badającego nowe substancje czynne lub wdrażanie procedur medycznych? Jeśli tak i jeśli chcesz mieć wpływ na lepszą jakość życia innych ludzi – ten kierunek jest dla Ciebie! 

Dr Marlena Krawczyk-Suszek, Pełnomocnik Rektora WSIiZ ds. rozwoju Kolegium Medycznego podkreśla: – Posiadamy wsparcie wiodących Liderów wprowadzających nowe standardy w leczeniu i suplementacji.  To doskonały kierunek dla osób chcących być częścią dużych badań i wdrażania zmian w obszar medycyny. Istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę do pracy w badaniach klinicznych, a satysfakcjonujące szczeble kariery zawodowej w tym obszarze pozwalają na stabilne i zadowalające warunki ekonomiczne.

Partnerzy kierunku to między innymi ICN Polfa, Olimp Labs oraz MATTEK.

Filologia angielska

Nie chcesz, żeby ograniczała Cię lokalność, marzysz o poznawaniu świata i międzynarodowych kontaktach? Znajomość języka angielskiego na wysokim poziomie to cenna umiejętność wymagana na globalnym rynku pracy, jeszcze nie wiesz, jak bardzo może kiedyś Ci się przydać! Może wydaje Ci się, że wystarczą kursy językowe i translatory online, ale tak naprawdę to za mało, jeśli chce się naprawdę poznać język obcy i być wiarygodnym anglojęzycznym partnerem w dowolnej organizacji.

Studia we WSIiZ dają ponadto możliwość zdobycia autentycznego doświadczenia kulturowego i nawiązania bezpośrednich relacji z osobami z różnych części świata, które posługują się językiem angielskim. WSIiZ kształci studentów z aż 50 krajów świata, możliwość porozmawiania z nimi na zajęciach lub w czasie przerwy na obiad to szansa, z jakiej warto skorzystać!

A jak wygląda program studiów?

Studentka Brygida Rędziniak opowiada: – Program obejmuje szeroki zakres zajęć, takich jak gramatyka, fonetyka, literatura, tłumaczenia, a także praktyczne zajęcia z języka. Studenci mają okazję brać udział w warsztatach, seminariach i projektach, które rozwijają nasze umiejętności komunikacyjne, analityczne i krytyczne. Ponadto uczelnia oferuje różnorodne wydarzenia kulturalne i możliwość udziału w wymianach międzynarodowych, co wzbogaca doświadczenie edukacyjne. Ja marzę o pracy w międzynarodowych organizacjach non-profit lub firmach, które cenią sobie wielojęzyczność i międzykulturową komunikację.

Bezpłatne studia na niepublicznej uczelni? To możliwe!

W semestrze letnim 2023/2024 przyznano blisko 900 stypendiów, a miesięczne kwoty, które otrzymywali studenci, były wyraźnie wyższe niż rata czesnego, w tym dla większości studentów nawet dwukrotnie wyższe niż rata czesnego.

Na obniżenie czesnego możesz liczyć już od początku studiów. Uczelnia przyznaje stypendia z Własnego Funduszu Stypendialnego WSIiZ w wymiarze 100% lub 50% zniżki w czesnym, w zależności od wyników matury, oraz wyniku egzaminu przeprowadzanego wśród kandydatów zakwalifikowanych do stypendium. Jako student/studentka WSIiZ już po pierwszym semestrze nauki możesz ubiegać się o stypendium Rektora.

Dzięki możliwości łączenia stypendium socjalnego ze stypendium Rektora i dla osób niepełnosprawnych, najlepsi studenci WSIiZ mają szansę otrzymać nawet 3600 zł miesięcznie! Ty także możesz pomóc swojemu studenckiemu budżetowi już od pierwszego semestru studiów.

Patrycja Głodek, absolwentka kierunku Projektowanie graficzne (studia II stopnia) opowiada: – Stypendia pobierałam od 2019 roku, na początku były to stypendia socjalne i fundacyjne, które pozwalały mi na opłacenie czesnego, a po pierwszym semestrze studiów otrzymałam stypendium Rektora za wyniki w nauce. Dzięki stypendiom nie musiałam martwić się, że zabraknie mi na czesne, pieniądze pozwalały mi także na wydatki osobiste. Dzięki stypendiom WSIiZ mogłam również w 100% skupiać się na nauce, co umożliwiło mi  późniejsze dwukrotne zdobycie Stypendium Ministra.

Studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otwierają drzwi do satysfakcjonującej kariery oraz dają możliwości realnego wpływu na jakość życia innych ludzi.

Dołącz do naszej społeczności!

Reklama