Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie zarejestrowała sześciu kandydatów w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Nie wystartuje w nich Jacek Ćwięka. 

O zarejestrowaniu sześciu kandydatów w wyborach prezydenckich poinformował nas sędzia Marek Antas, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie. W czwartek (14 marca) o godz. 16:00 mijał termin rejestracji kandydatów. 

MKW pozytywnie zweryfikowała dokumenty komitetów, który wystawiły swoich kandydatów na prezydenta. Podstawowy był taki, że każdy z komitetów musiał też zarejestrować listy kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa w co najmniej połowie okręgów – dwóch. 

W wyborach na prezydenta Rzeszowa wystartuje sześciu kandydatów: urzędujący od 2021 roku gospodarz stolicy Podkarpacia – Konrad Fijołek, który reprezentuje Komitet Wyborczy Wyborców Rozwój Rzeszowa

Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Konrad Fijołek

Prawo i Sprawiedliwość wystawia Waldemara Szumnego, od 1998 roku radnego miasta Rzeszowa, od 2019 roku wiceprzewodniczącego rady, z wykształcenia matematyka. Szumny na co dzień pracuje w Kancelarii Zarządu Województwa Podkarpackiego. 

Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Waldemar Szumny

Kolejnym kandydatem jest dr Jacek Strojny, ekonomista, profesor Politechniki Rzeszowskiej, kierownik katedry zarządzania projektami. Strojnego wystawia komitet stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa, którego jest szefem. 

Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu dr Jacek Strojny

O fotel prezydenta Rzeszowa będzie też walczył Adam Dziedzic, obecny poseł Trzeciej Drogi, szef PSL na Podkarpaciu. Dziedzica wystawia komitet Porozumienie Sprzyja Ludziom – Trzecia Droga

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Adam Dziedzic

Z kolei wspólnym kandydatem Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców będzie Karolina Pikuła, liderka rzeszowskich struktur Korony Polskiej, bliska współpracowniczka posła Grzegorza Brauna.

Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Karolina Pikuła

Ostatnim kandydatem na prezydenta Rzeszowa, który w czwartek został zarejestrowany, jest mieszkający w Świlczy Janusz Niemier, doktor nauk humanistycznych z zakresu socjologii, członek partii Polska Jest Jedna. Niemera wystawia komitet Ruch Obrony Polski.

Fot. Rzeszów News. Na zdjęciu Janusz Niemier

Ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa, mimo zapowiedzi 2 lutego, zrezygnował Jacek Ćwięka, były działacz Konfederacji, któremu prokuratura zarzuca groźby wysadzenia w powietrze budynku Sejmu. Ćwięka nie zarejestrował list kandydatów do rady miasta. 

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Faworytem wyborów na prezydenta Rzeszowa jest Konrad Fijołek, którego poparła Nowa Lewica, Platforma Obywatelska, Polska 2050, stowarzyszenie „TAK! Dla Polski” oraz organizacje pozarządowe. 

W przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa w 2021 roku było czterech kandydatów: Konrad Fijołek, Ewa Leniart (PiS), Marcin Warchoł (z poparciem Tadeusza Ferenca) i Grzegorz Braun (Konfederacja). Fijołek wygrał wybory w pierwszej turze. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama