Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

147 889 osób będzie uprawnionych do głosowania podczas niedzielnych wyborów na prezydenta Rzeszowa. 

Wybory odbędą się 13 czerwca. Bierze w nich udział czterech kandydatów: Marcin Warchoł (popierany przez Tadeusza Ferenca), Konrad Fijołek (popierany przez opozycję), Ewa Leniart (popierana przez PiS) i Grzegorz Braun (popierany przez Konfederację). 

Lokale będą czynne od 7:00 do 21:00. Na terenie miasta będzie 100 komisji, z czego 9 to obwody zamknięte: w Klinicznych Szpitalach Wojewódzkich nr 1 i 2, Szpitalu Miejskim, szpitalach Pro-Familia i MSWiA, Zakładzie Karnym w Załężu i Domu Pomocy Społecznej.

– Uprawnionych do głosowania w wyborach będzie 147 889 osób – mówi Paulina Ślemp-Hejnowicz, dyrektor rzeszowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Jak informowaliśmy wcześniej, na potrzeby wyborów wydrukowano ponad 150 tys. kart. 

– Wyborca otrzyma jedną kartę, na której będą cztery nazwiska kandydatów. Aby oddać ważny głos, tylko przy jednym nazwisku w kratce trzeba będzie postawić znak X. Wszelkie dopiski nie powodują, że nasz głos będzie nieważny – twierdzi Ślemp-Hejnowicz. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wyniki głosowania poznamy dopiero, gdy wszystkie komisje obwodowe policzą głosy i protokoły przekażą do Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie. Wyniki sondażu exit poll poznamy w niedzielę tuż po godz. 21:00. Poda je serwis lokalnapolityka.pl.

Niedzielne wybory na prezydenta Rzeszowa będą kosztowały ponad 500 tys. zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama