Dramatyczny wypadek. Szynobus zderzył się z VW. Dwie osoby zginęły [VIDEO]

Reklama

Policjanci pracują na ulicy Warszawskiej w Rzeszowie, gdzie w środę po południu doszło do zderzenia szynobusu z volkswagenem polo. Policja potwierdziła, że dwie osoby zginęły. 

 

„Wjazd do Rzeszowa od strony Głogowa Młp. zablokowany, ogromny korek. Na torach auto zmiażdżone przez pociąg” – informują nas Czytelnicy Rzeszów News. Jak informowała Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, około 14:30 na przejeździe kolejowym przy ul. Warszawskiej szynobus relacji Rzeszów – Stalowa Wola zderzył się z volkswagenem polo. 

Z pierwszych ustaleń policji wynikało, że w volkswagenie prawdopodobnie podróżowały cztery osoby – trzy zginęły na miejscu, jedną reanimowano. Niedługo później z policji dotarła kolejna informacja, że w VW jechały jednak trzy osoby.

– Dwie zginęły, a jedną przewieziono do szpitala – powiedział nam po godz. 15:30 Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Wieczorem funkcjonariusze ustalili tożsamość ofiar. Więcej – TUTAJ

Oprócz policjantów, prokuratora, na miejscu wypadku pracuje także pięć zastępów straży pożarnej i 14 strażaków.

Volkswagen był całkowicie rozbity. – Siła uderzenia była na tyle duża, że szynobus przepchnął auto około 150 m. Aby ewakuować ludzi z auta, musieliśmy rozcinać blachę. Jedna osoba zginęła na miejscu, druga też na miejscu po reanimacji, a trzecia w ciężkim stanie trafiła do szpitala – mówi Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Strażacy pomagają policjantom w zabezpieczaniu miejsca wypadku, oświetlają jego teren. Zablokowana jest droga krajowa nr 9. „Policja kieruje na objazd przy karczmie w Zaczerniu przez Zaczernie” – informują nas Czytelnicy RzN.

Kamil Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował, że na przejeździe, gdzie doszło do wypadku, zamontowana jest sygnalizacja świetlna. – Nikomu z pasażerów i obsługi pociągu nic się nie stało. Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja – przekazuje Jakubowski.

Ruch pociągów z Rzeszowa w kierunku Głogowa Małopolskiego został wstrzymany. Przewozy Regionalne uruchomiły zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rzeszów – Stalowa Wola. Informacje o zmianach w komunikacji są na bieżąco przekazywane na stacjach i przystankach.

PKP PLK przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przekraczania torów kolejowych na przejazdach, szczególnie w momencie niesprzyjających warunków pogodowych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama