Dramatyczny wypadek. Szynobus zderzył się z VW. Dwie osoby zginęły [VIDEO]

23
Reklama

Policjanci pracują na ulicy Warszawskiej w Rzeszowie, gdzie w środę po południu doszło do zderzenia szynobusu z volkswagenem polo. Policja potwierdziła, że dwie osoby zginęły. 

 

“Wjazd do Rzeszowa od strony Głogowa Młp. zablokowany, ogromny korek. Na torach auto zmiażdżone przez pociąg” – informują nas Czytelnicy Rzeszów News. Jak informowała Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, około 14:30 na przejeździe kolejowym przy ul. Warszawskiej szynobus relacji Rzeszów – Stalowa Wola zderzył się z volkswagenem polo. 

Z pierwszych ustaleń policji wynikało, że w volkswagenie prawdopodobnie podróżowały cztery osoby – trzy zginęły na miejscu, jedną reanimowano. Niedługo później z policji dotarła kolejna informacja, że w VW jechały jednak trzy osoby.

– Dwie zginęły, a jedną przewieziono do szpitala – powiedział nam po godz. 15:30 Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Wieczorem funkcjonariusze ustalili tożsamość ofiar. Więcej – TUTAJ

Oprócz policjantów, prokuratora, na miejscu wypadku pracuje także pięć zastępów straży pożarnej i 14 strażaków.

Volkswagen był całkowicie rozbity. – Siła uderzenia była na tyle duża, że szynobus przepchnął auto około 150 m. Aby ewakuować ludzi z auta, musieliśmy rozcinać blachę. Jedna osoba zginęła na miejscu, druga też na miejscu po reanimacji, a trzecia w ciężkim stanie trafiła do szpitala – mówi Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej. 

Strażacy pomagają policjantom w zabezpieczaniu miejsca wypadku, oświetlają jego teren. Zablokowana jest droga krajowa nr 9. “Policja kieruje na objazd przy karczmie w Zaczerniu przez Zaczernie” – informują nas Czytelnicy RzN.

Kamil Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował, że na przejeździe, gdzie doszło do wypadku, zamontowana jest sygnalizacja świetlna. – Nikomu z pasażerów i obsługi pociągu nic się nie stało. Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja – przekazuje Jakubowski.

Ruch pociągów z Rzeszowa w kierunku Głogowa Małopolskiego został wstrzymany. Przewozy Regionalne uruchomiły zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rzeszów – Stalowa Wola. Informacje o zmianach w komunikacji są na bieżąco przekazywane na stacjach i przystankach.

PKP PLK przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przekraczania torów kolejowych na przejazdach, szczególnie w momencie niesprzyjających warunków pogodowych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

23 KOMENTARZE

 1. Jakie zapakowany typie normalny jesteś? Świecą światla ,że skrzyżowania powinien już sobie popatrzeć czy coś jedzie czy nie a potem na wszelki wypadek się zatrzymac jeszcze

 2. Ja zawsze czy z rogatkami czy bez zwalniam i prawo/lewo a nie należę do powolnych kierowców dlatego współczuć tylko pasażerom auta że przez kierowce zginęli ale dalej to już a późno,dlatego kierowcy jak się zabijesz sam ryzykuj (2 minuty zaoszczędzone w postoju na przejazd na pewno przydadzą się po smierci.Wyrazy współczucia dla rodziny wspolpasazerow

 3. W cywilizowanych krajach swiata jest tak że ruch szynowy nie ma konfliktu z innym ruchem : samochody,rowery czy ruch pieszy niestety my gonimy te trendy światowe 73 lata i dalej jest Pikuś

  Co z tego że są sygnaluzacje ,przepisy,zasady jak Szofery jadą no i właśnie
  : rozpocząć w końcu budowe tej stakady co ma być nad ulicą i torami i ona przejmie ruch z tych niebezpiecznych przejazdów a przejazdy pozamykać i koniec bo ludzie giną a decydenci opowiadają ; co to bedzie jak to bedzie a tu nic -O !

 4. Z Twojej wypowiedzi można by wnioskować że nie posiadasz prawa jazdy. Mrugajacy sygnalizator informujący o tym żeby się zatrzymać przed przejazdem stoi po prawej stronie i nic tam nie zasłania, a dostawczak nie jest zapakowany tylko chce wyjechać

 5. Z filmu można by wnioskować, że ten dostawczak był nieprawidłowo zaparkowany. Po zderzeniu, ten rzęch stoi w tym samym miejscu i zasłania widoczność, nie wygląda to na włączanie się do ruchu :/

 6. Pytanie czy dostawczak który zasłonił osobówce widok z lewej strony czekał na włączenie się do ruchu czy był tam nie przepisowo zaparkowany? Z filmiku wynika raczej że jakiś mądry kierowca tam zaparkował.

 7. Jakie polo? Przecież to Passat pismaku.
  Jest filmik z pobliskiej kamery z chwili wypadku i widać jak kierowca wjeżdża prosto pod pociąg.

 8. Niech się “miszcze” jeden z drugim nauczą zatrzymywać. Tam jest DZIAŁAJĄCA POPRAWNIE sygnalizacja świetlna i dźwiękowa.

  Kolejny popis furmana blachosmrodu.

 9. Selekcja naturalna. Tak się kończy niezatrzymanie na DZIAŁAJĄCEJ POPRAWNIE sygnalizacji ostrzegawczej!

  Pieniądze znowu zostaną zmarnowane na naprawę szynobusu przez takich “miszczuf” kierownicy…

Comments are closed.