Reporterka i fotografka, która zamieszkała za kołem podbiegunowym, podzieli się swoimi doświadczeniami z mieszkańcami Rzeszowa. Spotkanie z Iloną Wiśniewską odbędzie się w ramach cyklu „Opowieści z podróży”, organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną.

Fascynująca opowieść o życiu na dalekiej północy, niezwykłych krajobrazach i ludziach zamieszkujących te surowe tereny – to wszystko czeka na uczestników spotkania z Iloną Wiśniewską. Autorka bestsellerowych reportaży o Grenlandii, Spitsbergenie i północnej Norwegii przyjedzie do Rzeszowa, by podzielić się swoimi doświadczeniami i fotografiami z tych niezwykłych miejsc.

Reporterka z Arktyki

Ilona Wiśniewska to niezwykła postać w świecie polskiego reportażu. Od lat mieszka w północnej Norwegii, skąd wyrusza na wyprawy do najzimniejszych zakątków naszej planety. Jej książki, takie jak „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, „Hen. Na północy Norwegii” czy „Lud. Z grenlandzkiej wyspy”, przyniosły jej uznanie czytelników i krytyków. Za swoje prace była wielokrotnie nagradzana i nominowana do prestiżowych nagród literackich.

Spotkanie w ramach cyklu „Opowieści z podróży”

Wizyta Ilony Wiśniewskiej w Rzeszowie odbędzie się w ramach projektu „Opowieści z podróży”. To cykl spotkań autorskich, podczas których biblioteka gości reportażystów, podróżników i globtroterów. Celem projektu jest pokazanie świata i odkrywanie jego fascynującej różnorodności poprzez opowieści tych, którzy doświadczyli go na własnej skórze.

Spotkanie z Iloną Wiśniewską odbędzie się 10 października 2024 roku o godzinie 17:00 w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sokoła 13 w Rzeszowie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Jeszcze więcej opowieści

W kolejnych tygodniach biblioteka gościć będzie innych znanych autorów i podróżników. Wśród nich znajdą się m.in. Andrzej Stasiuk, Katarzyna Tubylewicz, Ziemowit Szczerek, Marek Kamiński i Łukasz Orbitowski. 

Grafika Organizatora promująca spotkania w ramach projektu Opowieści z podróży

Projekt „Opowieści z podróży” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przy wsparciu budżetu Województwa Podkarpackiego. 

[im]

Reklama