Z Jasionki ruszyły loty do Rijeki. Inauguracja z podwójnym salutem wodnym

Reklama

Port Lotniczy w Jasionce w nocy z wtorku na środę otworzył ostatni letni kierunek – do chorwackiej Rijeki. Samolot powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz… burza.

 

Zdjęcia: Wanda Dziura / materiały Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Jak poinformował w środę Waldemar Mazgaj, rzecznik podrzeszowskiego lotniska, wakacyjna siatka połączeń portu jest już kompletna. Od 17 czerwca można latać do Olsztyna, a od 12 czerwca do włoskiej Wenecji

Teraz przyszedł na czas na ostatnią letnią nowość – połączenie do Rijeki, trzeciego co do wielkości miasta w Chorwacji. Wszystkie trzy wakacyjne połączenia są w ofercie Polskich Linii Lotniczych LOT. Rejsy do Rijeki będą przez najbliższe dwa miesiące – w każdy wtorek.

Chorwackie lotnisko jest na wyspie Krk, ze względu na piękne plaże uważanej za „złotą wyspę” Adriatyku. Pierwsi turyści z wtorku na środę lecieli do Chorwacji na tygodniowy lub dłuższy wypoczynek. 

– Ale zdarzali się też tacy, którzy postanowili połączyć zwiedzanie Rijeki z Zadarem lub Wenecją, innymi kierunkami oferowanymi przez nasze lotnisko i narodowego przewoźnika – wyjaśnia Waldemar Mazgaj.

Pierwszy przylot odbywał się na dodatek w sporej burzy. Samoloty Bombardier Q400 startują z podrzeszowskiego lotniska o 20:10, w Rijece lądują o 22.05. Lot powrotny rozpoczyna się o 22:35, a podróżni przylatują do Jasionki pół godziny po północy.

Na wakacjach z podrzeszowskiego lotniska odbywa się w sumie ponad 80 rejsów  tygodniowo do 12 krajów. – To rekord w historii portu – zaznacza Mazgaj. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama