Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

W środę do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie 46-letniego Mirosława M., podejrzanego o zabójstwo 70-letniego mieszkańca Głogowa Małopolskiego. 

Mirosław M. we wtorek po południu został przywieziony z Krakowa do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. To właśnie w Krakowie przy ul. Grodzkiej 46-latek został zatrzymany w poniedziałek tuż przed północą, gdzie uciekł po zabójstwie swojego wujka, Stanisława M. 

– Mirosławowi M. przedstawiono zarzut zabójstwa. Nie przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia, ich treści na tym etapie nie ujawniamy. Wyjaśnienia podejrzanego będą weryfikowane – mówi Artur Terlecki, wiceszef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.  

W środę do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie Mirosława M. na trzy miesiące. 46-latkowi grozi kara nawet dożywotniego więzienia. Posiedzenie w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie zaplanowano na czwartek, 23 stycznia, na godz. 8:30. 

Do zabójstwa 70-letniego Stanisława M. doszło w poniedziałek, 20 stycznia, w Głogowie Małopolskim niedaleko Rzeszowa. Przed południem policja otrzymała informacje, że w jednym z domów jednorodzinnych znaleziono zwłoki mężczyzny.

Na miejscu funkcjonariusze ujawnili ciało 70-latka z licznymi obrażeniami głowy, który wcześniej odwiedził swojego bratanka. To właśnie w domu Mirosława M. doszło do dramatu. Wciąż nie wiadomo, na jakim tle wywiązała się awantura między mężczyznami. 

We wtorek odbyła się również sekcja zwłok Stanisława M. – Przyczyną śmierci mężczyzny był krwotok wewnętrzny spowodowany obrażeniami głowy – wyjaśnia prokurator Artur Terlecki.

Nadal nie wiadomo też, jakim przedmiotem zadano 70-latkowi śmiertelne ciosy. – Ślady biologiczne zabezpieczono na różnych przedmiotach – słyszymy w prokuraturze.

Mirosław był uderzany dłońmi oraz „nieustalonymi bliżej narzędziami tępymi i tępokrawędzistymi w okolice głowy i korpusu ze znaczną siłą”, co spowodowało u Stanisława M. liczne obrażenia głowy i zmiażdżenie krtani oraz otwarte złamanie żuchwy.

Także we wtorek z udziałem Mirosława M. została przeprowadzona wizja lokalna w domu, gdzie doszło do zabójstwa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama