Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Bez rezultatu zakończyły się na rzece San piątkowe poszukiwania 48-letniego Adama Toczka z podrzeszowskiego Dynowa, który zaginął w miniony wtorek.

W piątek strażacy sprawdzali dno Sanu na odcinku od Bachórza (granica powiatu rzeszowskiego) do okolic Dubiecka. – Sprawdzili rzekę na długości ok. 4 km. Były dwa wskazania sonaru, płetwonurkowie zeszli pod wodę, ale okazało się, że na dnie są fragmenty drzewa – mówi bryg. Grzegorz Wójcicki ze Straży Pożarnej w Rzeszowie.  

Piątkowe bezowocne poszukiwania na Sanie trwały do 14:00. O dalszych krokach teraz decydować będzie policja. – Zbieramy informacje, które pomogą w ukierunkowaniu poszukiwań. Nie wykluczamy, że od poniedziałku będą sprawdzane kolejne fragmenty Sanu – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Od środy, kiedy wszczęto poszukiwania Adama Toczka, strażacy sprawdzili San łącznie na długości ok. 7 km. Przy wsparciu strażaków-ochotników, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej oraz przewodnika z psem tropiącym sprawdzono również brzegi rzeki. – Zaginionego mężczyzny nie udało się dotychczas odnaleźć – twierdzi nadkom. Szeląg. 

Adam Toczek zaginął w miniony wtorek, 5 maja. Ok. godz. 11:00 wyjechał autem z domu, nie wrócił na noc, do tej pory nie skontaktował się z rodziną. W środę ok. 2:00 w nocy policja została powiadomiona o zaginięciu mieszkańca Dynowa. W miejscowości Bachórz na brzegu Sanu policjanci znaleźli samochód, którym poruszał się 48-latek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jest podejrzenie, że Adam Toczek wpadł do rzeki. Policjanci sprawdzili też szpitale, noclegownie, dworce kolejowe i autobusowe. Rysopisem mieszkańca Dynowa dysponują policyjne patrole. Informacja o jego zaginięciu jest dostępna dla policjantów w całym kraju.

Policjanci apelują do osób, które widziały 48-latka, o pomoc. Kontakt z Komisariatem Policji w Dynowie – tel. 17 858 3373, dyżurnym KMP w Rzeszowie lub najbliższą jednostką policji, tel. 112.

Adam Toczek w dniu zaginięcia miał na sobie brązową kurtkę z kapturem, czarny polar, granatowe spodnie, czarne sportowe buty. 48-latek ma 175 cm wzrostu, średnią budowę ciała, nos prosty, oczy niebieskie, jest łysy, ma pełne uzębienie.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@reszow-news.pl

Reklama