Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Dobiegły końca prace archeologiczne na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Matejki w Rzeszowie. Ta ostatnia jest już przejezdna. 

W efekcie prac archeologicznych, które są prowadzone na ul. Grunwaldzkiej, 3 marca wyłączona z ruchu została ul. Matejki. Utrudnienia miały potrwać dwa tygodnie.

Ostatecznie drogę odblokowano nieco później, bo 22 marca. – Przejazd jest już możliwy zarówno od strony ulicy Słowackiego, jak i od placu Farnego – przekazuje Artur Gernand z biura prasowego magistratu.

Prace archeologiczne na samej Grunwaldzkiej nadal trwają. Zakończą się dopiero w kwietniu, konkretna data nie jest jeszcze znana.

Wykopaliska są niezbędne do tego, aby miasto mogło rozpocząć modernizację deptaka na Grunwaldzkiej. W ich rezultacie odnaleziono m.in. pozostałości drewnianej drogi i piwnic, o czym pisaliśmy – TUTAJ

– Po zakończeniu prac z ich wynikami zapozna się wojewódzki konserwator zabytków. Od tego, czy uzna, że któreś ze znalezisk jest warte zachowania, zależy to, kiedy ogłosimy przetarg na przebudowę Grunwaldzkiej. Dokumentację mamy już gotową – twierdzi Gernand.

Modernizacja ul. Grunwaldzkiej ma przebiegać podobnie jak ulic Kościuszki i 3 Maja. Poza instalacją wymieniona zostanie jej nawierzchnia (kostkę brukową zastąpią najprawdopodobniej płyty granitowe) i mała architektura. Finał inwestycji przewidywany jest na 2022 rok.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama