Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Zamiast pustej przestrzeni, miasto w miejscu starej sceny postawiło dwa komplety drewnianych siedzisk. To pomysł Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa. 

Ponad tydzień temu z Rynku, po 13 latach, zniknęła scena. Jest to związane z trwającą właśnie modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej. W miejscu, gdzie była scena, powstanie „Skwer Kultury”.

Zanim to się jednak stanie nastanie zima, bo zgodnie z planem, dopiero przed świętami Bożego Narodzenia ma się zakończyć się modernizacja rzeszowskich piwnic. Dlatego Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, pusty skwer postanowił tymczasowo zapełnić.

– Zgodnie z wolą prezydenta, na skwerze pojawiły się dwa komplety siedzisk, takie jak przy ulicy Kościuszki. Są one dodatkowo przyozdobione nasadzeniami kwiatowymi. Mają służyć mieszkańcom, dopóki nie zostanie urządzony „Skwer Kultury” – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Miasto za dwa komplety siedzisk zapłaciło 15 tys. zł. Docelowo mają one stanąć na wyremontowanej ulicy Grunwaldzkiej. Pierwsze tego typu siedziska pojawiły się jesienią w 2018 roku na placu Biskupów Janów obok ul. Kościuszki. 

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama