Zdjęcie: Zrzutka.pl

Rusza pomoc dla Leosia, dziecka 27-letniej Emilii, która była zarażona koronawirusem, a która w piątek zmarła w szpitalu w Łańcucie.

Zbiórkę pieniędzy dla chłopca, który urodził się dwa tygodnie temu w szpitalu w Nisku, organizują adwokaci: Monika Mazur-Widomska i Piotr Widomski. To nie przypadek. Zmarła 27-letnia Emilia była aplikantką adwokacką w strukturach Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie. Emilia pracowała w kancelarii Moniki Mazur-Widomskiej i Piotra Widomskiego.

Przyjaciele z pracy wspominają młodą kobietę jako osobę bardzo zaangażowaną w swoją pracę, sumienną, przyjazną, pomocną. „Ciężko pogodzić się z tak nagłą stratą tej niesamowitej osoby. Jestem dumna, że mogłam być jej patronem i przyjaciółką…” – napisała Monika Mazur-Widomska. 

Teraz ona i jej mąż organizują zbiórkę pieniędzy dla Leosia, który tylko przez chwilę był ze swoją mamą. „Nic nie jest w stanie zwrócić Leosiowi mamy, ale jestem przekonana, że zebrane pieniądze ułatwią mu i jego tacie stawienie czoła problemom dnia codziennego” – podkreśla Monika Mazur-Widomska. 

I zaapelowała: „Bardzo proszę o pomoc w tych bardzo trudnych dla ojca i dziecka chwilach”.  

Przypomnijmy: 27-letnia Emilia, pochodząca z podlubelskiej gminy Janów Lubelski, tydzień po porodzie w szpitalu w Nisku została przewieziona do szpitala w Łańcucie, gdy się okazało się, że kobieta jest zarażona koronawirusem. Po kolejnym tygodniu zmarła w piątek. U Emilii rozpoznano sepsę – w połączeniu z koronawirusem okazała się dla niej śmiertelna. 

Zbiórka pieniędzy dla Leosia prowadzona jest na zrzutka.pl. Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama