Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

– Pomóżmy jej wrócić do normalności – apelują twórcy zbiórki pieniędzy na rehabilitację i wsparcie psychologiczne dla 25-letniej Zuzanny G., która rok temu została postrzelona na ulicy Siemiradzkiego w Rzeszowie. 

Chyba nie ma w Rzeszowie osoby, która nie słyszałaby o dramacie Zuzanny G. 25-latka przeżywa traumę, po tym co ją spotkało 15 lipca 2022 roku, gdy z rodzicami przyszła odebrać mieszkanie wynajmowane przez dwóch 25-latków: Sebastiana S. i Mateusza M.

Jeden z nich, Sebastian S., postrzelił z broni Zuzannę. Kula przeszyła jej przedramię i brzuch. Kulka utkwiła w okolicach kręgosłupa. 25-latka przeszła trzy skomplikowane operacje. Cudem przeżyła, cudem chodzi. 

Przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie od 26 maja trwa proces sprawców usiłowania zabójstwa Zuzanny. Blisko rok po dramacie, młoda kobieta wciąż nie może dojść do siebie. Pooperacyjne rany wciąż się nie zagoiły, Zuzanna jest cały czas rehabilitowana. 

Rehabilitacja jest bardzo kosztowna – godzina kosztuje 200 zł. Przez pierwsze miesiące Zuzanna była rehabilitowana kilka razy w tygodniu. Ale oszczędności rodziny 25-latki powoli się kończą. Dlatego na zrzutka.pl utworzono zbiórkę pieniędzy dla młodej kobiety – LINK

– Zuzanna potrzebuje pieniędzy nie tylko na rehabilitację, ale również na wsparcie psychologiczne – mówi pani Małgorzata, matki Zuzanny. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przynieść odrobinę ulgi 

Każda, nawet najmniejsza darowizna pomoże pokryć koszty leczenia, rehabilitacji i wsparcia psychologicznego dla Zuzanny. „To pomoże jej zbudować na nowo swoje życie, które zostało zniszczone przez ten straszliwy akt przemocy” – podkreślają twórcy zbiórki. 

I dodają: „Każdy gest solidarności jest dla Zuzanny cennym znakiem, że nie jest sama. Razem możemy przynieść jej odrobinę ulgi i pokazać, że w świecie, w którym doświadczyła tak wielkiego zła, jest również miejsce dla dobroci, empatii i solidarności”. 

„Nie możemy zmienić tego, co się stało, ale możemy pokazać, że jesteśmy razem z Zuzanną i że nie zostanie ona sama z tym ciężarem. Jesteśmy z nią w jej walce i chcemy pomóc jej wrócić do normalności” – apelują o wsparcie 25-latki twórcy zbiórki.  

Jeszcze raz podajemy link do zbiórki pieniędzy dla Zuzanny. Pomóżmy jej wrócić do pracy, na studia i niech zrealizuje swoją pasję – bycie tatuażystką.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama