Zdjęcie: materiały zespołu Symptone
Reklama

Rzeszowski zespół Symptone zagrał w finałowej odsłonie Antyfestu Antyradia. Z Warszawy przywiózł wyróżnienie.

Początkiem lipca informowaliśmy, że wywodząca się z Rzeszowa kapela rockowa Symptone znalazła się w finałowej piątce Antyfestu Antyradia. Dzięki temu 25 lipca mogła reprezentować Rzeszów na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Wygrana w plebiscycie oznaczałaby m.in. możliwość wystąpienia na 27. Pol’and’Rock Festival.

Symptone konkursu nie wygrał, ale ze stolicy nie wyjechał z pustymi rękoma. Jury imprezy przyznało zespołowi z Rzeszowa nagrodę specjalną. Dodatkowo warszawski koncert Symptone usłyszeli na żywo słuchacze Antyradia. 

Antyfest to konkurs, dzięki któremu mało znani artyści mogą pokazać się szerokiej publiczności. Od 2009 roku w przeglądzie Antyradia wzięło udział ponad 3 tys. kapel rockowych.

Do tegorocznej edycji Antyfestu zgłosiły się 244 zespoły z całej Polski. 46 z nich uzyskało nominacje redakcji Antyradia. Pięciu finalistów wskazali fani i słuchacze w głosowaniu internetowym. Zwycięzcą Antyfestu 2021 został zespół Batna. 

Symptone zagra w Rzeszowie

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W sobotę, 7 sierpnia, Symptone wystąpi na Festiwalu bRZEg Miasta 2021 w Rzeszowie. Plenerowy koncerty z cyklu Atrakcje na Wakacje zaplanowano na rzeszowskiej Marinie. Początek o godz. 19:00. 

Kapela zakwalifikowała się również do półfinału ogólnopolskiego festiwalu – Garaże. Dzięki głosom internautów ma szansę zagrać na sierpniowym koncercie w Szczecinie. Głosowanie trwa – TUTAJ.

Symptone działa od 2019 roku. Tworzą go: Piotr Kłęczek (wokal), Tomasz Solecki (bas), Tomasz Balicki (gitara) i Wiktor Moreno (perkusja). 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama