Kierowca MPK dostał 1000 zł nagrody, bo poczekał na spóźnionego pasażera

57
Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Jeden kierowca poczekał na pasażera i otrzymał za to 1000 zł nagrody od prezydenta Rzeszowa. Drugi zrobił „po swojemu” i uciekł sprzed nosa jednemu z Czytelników Rzeszów News.

Tadeusz Ferenc, pretendent Rzeszowa, po styczniowym problemie z kilkukrotnym omijaniem przystanku przy ul. Iwonickiej, zaczął szczególnie przyglądać się pracy kierowców MPK. Każde niedociągnięcia, które się pojawiały, weryfikował na bieżąco.

W poniedziałek nawet spotkał się z kierowcami w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego, aby „twarzą w twarz” wyjaśnić im, gdzie pracują i jak powinni swoje obowiązki wykonywać.

Impulsem do spotkania było zdarzenie, którego świadkiem był sam Tadeusz Ferenc. Gdy w ubiegłym tygodniu jechał do pracy zobaczył, że kierowca autobusu zatrzymując się na przystanku przed mostem Zamkowym nie zabrał jednej pasażerki, która dobiegała do pojazdu.

We wtorek, tuż przed godziną 16:00, Tadeusz Ferenc, jadąc ul. Powisłocze, był świadkiem podobnego zdarzenia – kierowca zatrzymał się na przystanku. Ci, którzy czekali na nim, wsiedli. Do autobusu chciała wsiąść również kobieta, która od przystanku była około 40 metrów. Zaczęła biec, licząc na to, że kierowca na nią poczeka. I tak właśnie się stało – kierowca cierpliwie poczekał, aż kobieta dobiegnie i wsiądzie do pojazdu. Takie zachowanie kierowcy się opłaciło i to dosłownie.

– Promując dobre wzorce prezydent postanowił w środę kierowcę uhonorować, wręczając mu nagrodę wysokości 1000 zł – wyjaśnia Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. 

Kierowca, który jechał ul. Podwisłocze, miał szczęście, bo Tadeusz Ferenc widział jego dobre zachowanie. Miał je również i ten, który w tym samym dniu prowadził autobus linii 0B. Dlaczego? Bo… nie zabrał około godz. 17:00 dobiegającego pasażera na przystanku obok kościoła przy al. Powstańców Warszawy. „Poszkodowanym” był pan Łukasz, Czytelnik Rzeszów News.

„MPK to jakiś absurd to MPK! Pomimo publikacji w mediach i interwencji prezydenta, właśnie kierowca zrobił mi to samo przed nosem – dobiegałem do autobusu, a on odjechał” – napisał do nas pan Łukasz.

Następne „koło” miał za kilka minut. „Już nie chodzi nawet o to czekanie, ale o zasady – kierowcy MPK mają pasażerów w dalekim poważaniu – przez lata jazdy komunikacją miejską widziałem to wielokrotnie. Do MPK jestem już przyzwyczajony, ale nie będę tego dłużej znosił” – dodał pan Łukasz.

Jaki z tego morał? Jak kierowca chce, to poczeka, a jak nie chce, to i sam prezydent nie pomoże.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

57 KOMENTARZE

 1. Oj zawistne polaczki, szkoda wam, że ktoś dostał ekstra premię? większość osób która się wypowiada to zapewne ludzie jeżdżący samochodami. Bardzo się cieszę, że w końcu ktoś wziął pod lupę to całe MPK.
  Za odjeżdżanie wcześniej z przystanków (szczególnie tych ostatnich kursów) już mają kary. Pasuje jeszcze zgłosić, że wyjeżdżając z zajezdni na dworcu nie mają włączonych numerów, przyjeżdżają na zatoczke na placu wolności i człowiek czeka na autobus a autobus odjeżdża! Trzeba coś z tym zrobić, bo kolejny raz nie bede szla 6km do domu, pieszo !

   • Jakbyś jeździł autobusami to byś wiedział o czym mówię, a sam pierd***** na tematy o których nie masz pojęcia na dworcu PKP niektóre linie kończą wcześniej swoje trasy i kierowcy wyjeżdżają z „przejazdem technicznym” na kolejny kurs. Nieraz już sama wchodziłam do takiego autobusu na placu wolności i pytałam i to nie tylko ja „przepraszam, a czy to będzie nr X? „ Dokształć się ignorancie nim coś skomentujesz

  • Ja mam się doksztalcac? A Ty dalej nie wiesz o czym ja pisze 😉 Pozdrawiam i do szkoły dzieci już po feriach 😉
   Ps koło dworca PKP nie ma zajezdni 🙂 zajezdnia jest na ul Lubelskiej 🙂 HAHA

 2. To teraz mozma byloby sie zajac autobusami nie w centum Rzeszowa tylko tymi co jezdza na.Przymyslowa i nie tylko ludzie tez tam pracuja ..dac wiecej kursów tam i jak kierowca.jest pozniony to pogawetki na bok tylko na przustanek jechać a nie …

 3. Pisuary już nie wiedzą jak się czepiać prezydenta. Kara kierowców źle, rozmawia z kierowcami źle, nagradza źle. Jak zawsze przed wyborami zaczynają ujadać, i zawsze dostają po tyłku. Teraz dzięki blokowaniu inwestycji pewnie w Rzeszowie żadnego stołka nie zdobędą.

  • Nie powiem jaki jesteś . Chyba z czasem sam sobie to uświadomisz. Idź na ulice narzekać ze świeczka w ręku. Ludzie sami ich wybrali, tak jak poprzednio wybrali PO. Ale wtedy aż takiego krzyku nie było. Jedni rozliczają drugich od X lat , i tak było i będzie. A tobie zle z jakiego powodu ? I nieważne kto rządzi bo przecież i tak w tym układzie pokarmowym jesteś przy samym odbycie.

  • Ty to nazywasz rozmową – prezydent tylko k…wa potrafi powiedzieć. A jak Ci wszystko kojarzy z PiS – to jest fobia – pocieszę Cię – jest na to lekarz

 4. Wy kur…. je… tum….. !!!!!! co z tego ze nagroda !!!! jak autobusy sa nagminnie odwoływane, znikaja kursy, np, dzisiaj tj. 14.02.2018 r. , po godzinie 15stej odwołany autobus MPK na przystanku Wyspianskiego 02(autobus nr. 17), czyli pod Stadionem Resovii, pozniej także w tej samej godzinie odwołany autobus MPK nr 4 na Placu Wolności !!!
  Co jest Ku…. z tym MPK NADZOROWANYM PRZEZ P. FERENCA ??????

 5. Pan Łukasz czyli typowy polaczek cebulaczek i roszczeniowiec. Liczę się ja, a reszta nie, to margines. Spuścić w toalecie regulamin, punktualność. Odpowiedzialność za wlasnie niedbalstwo i spóźnienie nie dotyczy jego. Gdyby Pan Łukaszek musiał poczekać na innego pasażera biegnącego jak on to z pewnością jego lament i pianie słyszalne byłoby na Syberii.
  A co tam że inni pasażerowie też spieszą się, co tam że autobus notuje opóźnienie przez takiego agenta.
  Co trzeba miec we łbie żeby z powodu swojej winy nie zdążyć na autobus i przez to płakać w mediach? Na pewno nie mózg, a zgniliznę…

 6. Kierowca na 100% by poczekał gdyby widział. Na załączonym filmie ewidentnie widać, że po zamknięciu drzwi (2 sec) kierowca (zapewne popatrzył w prawe lusterko) żeby się upewnić czy wszyscy wsiedli po czym włączył lewy kierunek i skupił się na bezpiecznym włączeniu do ruchu. A pani dobiegała prostopadle do autobusu więc kierowca mając pole widzenia około 2-3 metrów od autobusu nie miał najmniejszych szans na zauważenie potencjalnej pasażerki, która gdyby dobiegała z przodu lub równolegle z tyłu autobusu z pewnością zdążyłaby.

 7. To się przychodzi na przystanek przed planowanym odjazdem. A jak kierowca zamknie drzwi to skupia się na lewym lusterku, żeby bezpiecznie opuścić zatoczkę, a nie na prawym, czy jakaś spóźniona sierota czasem nie biegnie.
  A autobusy przed czasem nie odjeżdżają z przystanków. Tyle w temacie.

 8. Wkurwia mnie już ta żółta parówa i jego nagonka bez podstawna na mpk. Na filmie widać jak najpierw odjeżdża autobus a ta panienka nadbiega… Jak kierowca by ją widział to na pewno by zaczekał nawet gdyby już zaczął ruszać z przystanku ale jej nie widział więc pojechał w pizdu. Ten co dostał nagrodę to zauważył tą osobę już w momencie dojeżdżania na przystanek więc poczekał BO KURWA MAĆ WIDZIAŁ!!! nie mam bólu dupy jak część z tu komentujących że dostał premię – poprostu miał chłop szczęście i niech mądrze wyda tą kwotę 😉

  • Wyluzuj, Dobrze, że jest ktoś kto uczy kierowców kultury. Jak nie widzi pasażerów to ma kłopoty z oczami więc nie powinien wozić ludzi bo doprowadzi do nieszczęścia. Zamiast pisać ma forum dyrdymały uczcie się od rzetelnych kolegów jak wykonywać swoją prace.

   • Ja się nie muszę niczego uczyć bo nie jestem kierowcą zawodowym 😉
    Tak poza tym właśnie biegłem na autobus bo wyszedłem tak ooo na tak zwaną „połke” i jechała akurat 11, będąc że 20m przed przystankiem kierowca na mnie zaczekal – proszę mu dać premię haha

  • MPK to oczko w głowie prezydenta, dlatego uczepił się go jak rzep psiego ogona.
   W tym go popieram. MPK to ogromna dotacja i bardzo ważny wizerunkowy projekt dla ratusza i całego miasta. Musi działać sprawnie, musi rozwiązywać problemy komunikacyjne bo inaczej wtopa i kary.

   Niestety metody, które stosuje prezydent są bardzo niewłaściwe.
   Nie jest rolą prezydenta wyzywać kierowców, i wlepiać kary. Jego rolą jest wydanie odpowiednich dyspozycji dyrektorowi MPK, aby ten przypilnował swojego podwórka.
   Wszystko powinno dziać się po cichu.

   Teraz jest cyrk. Dyrektor MPK nie panuje nad „firmą” i nie potrafi się postawić prezydentowi gdy ten nie ma racji.

   Porażka wizerunkowa prezydenta i MPK, tylko kierowców szkoda bo większość zasługuje na pochwały…

 9. To pasażer ma czekać na autobus, a nie autobus na pasażera, a rozkład jazdy jest jeden – dotyczy wszystkich tak samo i na przyszłość niech „pan czytelnik” wyjdzie sobie wcześniej na przystanek. A niech kierowca będzie spóźniony, to zaraz jakiś „mieszkaniec” wyśle SMSa do prezydenta ze skargą. Najpierw prezydent pilnuje, czy autobusy jeżdżą punktualnie, a potem każe czekać na spóźnialskich – mógłby się na coś wreszcie zdecydować… a najlepiej to na emeryturę, bo już chyba najwyższa pora skończyć żenujące pokazówki w mediach.

 10. Na pewno pomachał przynajmniej na pożegnanie :* …iiiii +3 pkt w rankingu odjechań z przystanku sprzed nosa pasażera łiiii kierowca Stachu wygra w tym miesiącu zawody kierowców uciekinierów i parę groszy wpadnie

 11. No i fajnie, że dostał nagrodę. Reszta niech się uczy kultury jak widać można poczekać i się nie spóźniać. Reszcie olewaczy skacze ciśnienie na wieść o nagrodzeniu prawidłowego zachowania. Chcieli by pewnie by było jak kiedyś nim więcej chamstwa tym więcej pieniędzy. Mam nadzieje, że na tym się nie skończy i kulturalni kierowcy będą dostawać premie, a chamscy kierowcy kary.

 12. Kierowca będzie czekał na każdym przystanku to znów autobusy beda spóźnione, a później lament na kierowcę że nie trzyma się rozkładu. I tak wkoło Macieju raz dostanie nagrodę a później naganę.
  Bareja wiecznie żywy.
  I co nie mam racji?

  • Takie sytuacje nagminnie się nie zdarzają że kierowca na każdym przestanku ma podobne sytuacje więc nie przesadzaj ,a poczekanie 10 sekund ku… nikogo nie zbawi . Nadrobi to na trasie .

   • Mylisz się 😉 z ostatnich publikacji i zaangażowania prezydenta jasno wynika że NAGMINNIE ludzie spóźniają się na autobusy a potem płaczą że kierowca perfidnie im odjechał i jeszcze białą chusteczką na pożegnanie pomachał z wrednym uśmieszkiem i błyskiem w oku 😉

 13. Źle zrobił, że zaczekał, on przez takie czekanie traci przerwę, a pasażerowie, którzy byli punktualnie nie będą tam gdzie chcą na planowany czas. Rozkład k…a, a ten prezydencina skoro(tak sądzę)nigdy nie prowadził autobusu niech się nie w…..la tam gdzie nic nie wie. Chcecie punktualności? To wy czekajcie na autobus a nie odwrotnie!!! A ty Łukasz pier…ij się w głowę, bo tępy jesteś szujo. Pozdrawiam kolegów po fachu, i współczuję pracy w takich klimatach. Boże drogi.

  • Tutaj chodzi o kulturę kierowcy . zauważyłem z własnego doświadczenia iż kierowcy starej daty tak się zachowują , młodzi poczekają cierpliwie bo to raptem 5-10 sekund . Jak im się nie podoba pracy wśród ludzi to niech się taki kierowca zajmie czymś innym , po co ma się męczyć.

 14. To teraz będzie jak u Barei, kierowcy będą czekać do ostatniego pasażera czy czasem nie ma zamiaru wsiąść. To może lepiej uruchomić aplikację „Uwaga jadę” i kierowcy na bieżąco będą wysyłać pasażerom swoją lokalizację że by ci drudzy mogli odpowiedzieć ” poczekaj pan 5 minut ja dobiegnę bo na razie to sram”!

 15. Łatwo się rozdaje nie swoje pieniądze …. dlaczego inni kierowcy nie dostają nagrody za to, że pojawiają się punktualnie na przystankach ?!
  A czy w Rzeszowie nie ma innych spraw do naprawiania? tylko MPK tak źle funkcjonuje? Wątpię…

  • No właśnie, dlaczego innych nie nagrodzi?! W innych firmach miejskich to dopiero są cyrki. Tu dziadek ma uprzedzenie do MPK i chyba nie zauważa, że zaciska tylko sobie pętle wokół szyi… Sytuacja mu się chyba zaczęła wymigiwać spod kontroli i zaczyna jakieś nagrody dawać kierowcom by pokazać jaki to on DOBRY, że niby kolejny czyn jaki uczynił nasz Tadeusz I Łaskawy, a tak naprawdę ludzie mają oczy i widzą jakim jest CHAMEM i BURAKIEM.

  • Dokładni, jak chce niech rozdaje z własnych pieniędzy. Jak ktoś się spóźni to jego nauczka, w Rzeszowie nie ma miejsc do biegania, nieraz biegłem ulicą załęską (Pobitno) i autobus się zatrzymał aby mnie zabrać (choć to nie był przystanek), a ja tylko chciałem pobiegać. Kierowca nie jest wróżką nie musi zgadywać czy ktoś biegnie do niego, kursuje z punktu A do punktu B, jak ma nadwyżkę czasu może poczekać, a jak jest punktualnie to niech nie czeka na nikogo.

   Miasto chciało wprowadzić kolejkę nadziemną w Rzeszowie z elektrycznymi kolejkami (bez kierowcy), taka na żadnego spóźnialskiego nie poczeka i będzie się szczyciła „punktualnością” kierowca, który czeka na spóźnialskich prędzej dostanie naganę, za spóźnianie się anieli nagrodę.

   • Nie odwracaj kota ogonem bo jesteś żałosny , nikt jeszcze za spóźnienie nie dostał nagany a za niezabranie pasażera już tak. Kilka sekund poczekanie spowoduje spóźnienie hahaha padłem ze śmiechu ,przecież są bus pasy więc można na trasie nadrobić.
    W kwestii biegania ,rozumiem że ty nie widzisz różnicy pomiędzy kimś kto biegnie mając strój dla biegaczy od tego który biegnie w np. kurtce z torbą czy plecakiem.

  • To jest zwyczajny gest skierowany do kierowcy który rozumie pasażera i to co było omawiane na spotkaniu z prezydentem. Inny który olał sprawę powinien pójść tam gdzie nie będzie miał wspólnego z pasażerem. Miasto chce aby wysoka jakość usług była , a jeżeli kierowca ma inne zdanie to droga wolna , bo takie zachowanie powoduje że odechciewa się korzystania z MPK.

 16. Jakie te młodociane gimbazy są biedne i poszkodowane 🙁 nikt na nich nie czeka a oni tylko troszkę spóźnieni 🙁 Jak pójdą do pracy to ciekawe co powiedzą szefowi 🙁 ten kraj schodzi na psy 🙁

 17. to jakaś propagandowa ustawiana akcja radnych rozwoju p. Ferenca. Jestem już znużony czytaniem o daremnej rzeszowskiej komunikacji miejskiej i ustawianych akcjach ZTMu. Jest źle i bez zmian się nie obędzie.

 18. Panie Łukaszu a czy nie mógł Pan wyjść wcześniej z domu i czy nie mógł dobiec szybciej,a nie teraz się Pan na portalu żali jaki to kierowca autobusu jest zły że na Pana nie zaczekał.

  • Nie mógł bo polaczek tak ma, że wszystko mu sie należy. Oczywiście kosztem, innych. A swoje fajtlapowate zachowanie zwalić na kierowcę i płakać w lokalnych mediach

 19. Szkoda, ze Bareja nie żyje… Skąd on dobiegał? Czy kierowca go widział? Ludzie- kierowca ma rozkład jazdy i musi go przestrzegać, koło jeździ co 10 minut, a kierowca był pewnie spóźniony z 8 minut i jak przez takich Łukaszów dojedzie do Dworca to jest już po odjeździe i następni na niego naskarżą, że już z początkowego jedzie opóźniony. To się już czytać nie da.

  • Owszem mowa tutaj o „kole” a załóżmy sytuacja będzie miała miejsce na trasie gdzie rzadko jeździ dany numer autobusu to co wtedy ? trzeba długo czekać , bo łaskawca odjechał sprzed nosa.
   Takich kierowców którzy w ten sposób postępują powinno się karać pensją najniższej krajowej przez kilka miesięcy ,taka terapia szokowa szybko by zadziałała.

 20. Ile można pisać na temat kierowców mpk? To już jest nudne. Jakoś tylko młodzi nie mogą zdążyć i piszą jacy to są poszkodowani. Ta biedna pani na ktora kierowca nie poczekał mogla przejsc za most i zaczekac na nastepnym przystanku. Mialaby szanse na inne autobusy.
  Jakby tak kierowca zaczal czekac na spoznialskich za kazdym razem to znowu bylby problem, bo ktos dzwonilby ze skarga, ze autobus sie spoznil.

  • Sami widzicie, że na Ferenca przyszedł już czas bo ja już nie wiem czy on jest naszym prezydentem czy dyspozytorem mpk . On musi już być chory na umyśle bo normalny człowiek takich numerów nie robi.

   • To że nagrodził kierowce za właściwe zachowanie w stosunku do pasażera to jest źle. Inni niech się uczą , prawidłowo że prezydent się tym zajmuje a nie ma to gdzieś szacunek dla niego. W innym przypadku dochodziło by nagminnie do takich sytuacji już nie wspomnę o stricte nagannych zachowaniach kierowców do pasażerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ