Modernizacja alei Sikorskiego. Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu

13
Zdjęcie: Skanska
Reklama

W związku z układaniem warstwy ścieralnej asfaltu na al. Sikorskiego w Rzeszowie od poniedziałku (2 października) codziennie będzie zmieniana organizacja ruchu. Utrudnienia będą w zależności do miejsca prowadzonych robót.

Przebudową 2-kilometrowego odcinka al. Sikorskiego – od ul. Malowniczej do granic Rzeszowa w stronę Tyczyna (do mostu na rzecz Strug) – zajmuje się firma Skanska. Jej przedstawicielka, Małgorzata Pluta, poinformowała, że od 2 października (poniedziałek) do 5 października (czwartek) będzie układana warstwa ścieralna nawierzchni asfaltowej na przebudowywanym fragmencie drogi. To oznacza, że pojawią się tam utrudnienia w ruchu.

– Dokładny termin zakończenia prac będzie jednak uzależniony od warunków atmosferycznych – zaznacza Małgorzata Pluta. Skanska prosi uczestników ruchu o cierpliwość i wyrozumiałość, a także o stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

Damian Solarz, kierownik budowy Skanska, wyjaśnia, że organizacja ruchu będzie codziennie zmieniana w zależności od miejsca, w którym będą prowadzone roboty. 

– Prosimy mieszkańców, aby od poniedziałku, o ile jest taka możliwość, korzystali z alternatywnych dojazdów do posesji, jako tymczasowego rozwiązania, np. dróg bocznych, równoległej ulicy Świętojańskiej – dodaje Solarz.

Na pozostałych odcinkach remontowanej al. Sikorskiego trwają prace związane z budową oświetlenia ulicznego oraz roboty brukarskie.

Skanska na modernizowanym odcinku poszerza drogę z dwóch do czterech pasów ruchu. Ratusz ma nadzieję, że wszystkie prace zakończą się do końca br. Aleja Sikorskiego w planach drogowców ma się stać częścią południowej obwodnicy Rzeszowa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

13 KOMENTARZE

 1. Kończcie to już Pany, bo niewiele zostało. Położyć asfalt, pomalować pasy i git. Do kasy po wypłatę.
  Panie Prezydencie Tadeuszu – obietnica spełniona. Czapki z głów. Trochę to trwało, ale zostało zrobione to co Pan obiecał przed włączeniem Białej do Rzeszowa. Miała być dwupasmówka do Tyczyna i jest 🙂 Osobiście dziękuję.

  • Kiedy ludzie w końcu zrozumieją to co jest tak oczywiste. Nie partia się liczy a to co zrobiłeś dla ludzi.
   Po owocach ich poznacie, nie po słowach. Przede wszystkim wiarygodność.
   Szacun 🙂 🙂 🙂

 2. Lubelska skończona, Warszawska skończona, Sikorskiego kończą, Podkarpacka już zaczęta. Po tych pracach w Rzeszowie czas na budowę kolejki nadziemnej.

Comments are closed.