PiS chce budowy aquaparku. Ratusz radzi posłowi Buczakowi kupienie Maybacha

42
Reklama

Na łączniku ulic Warszawskiej i Lubelskiej powinien w Rzeszowie powstać aquapark – proponują rzeszowscy politycy PiS. Ratusz: To science fiction. 

 

Politycy PiS na czele z posłem Wojciechem Buczakiem, nieformalnym kandydatem partii na prezydenta Rzeszowa, w ostatnich tygodniach są w medialnym natarciu. We wtorek zaapelowali do prezydenta, by miasto przejęło zabytkową willę Kotowicza, w środę zapowiedzieli rozliczenie ratusza z systemu transportowego w mieście.

Jeszcze wcześniej, bo w marcu, PiS apelował do władz miasta o stworzenie nowego parku przy rzeszowskiej Żwirowni. W czwartek zaś PiS zaprotestował przeciwko koncertowi zespołu Marduk w klubie Life House, bo propaguje satanizm. Tego samego dnia radni PiS ze wspomnianym Wojciechem Buczakiem skrzyknęli się, by mówić o budowie aquaparku w Rzeszowie. 

Aquapark tak, ale nie w parku

Temat budowy aquaparku wraca, jak bumerang. Wiele lat temu miał on powstać w parku Sybiraków niedaleko Galerii Nowy Świat. Inwestycję, którą chciała zrealizować firma Womak, zablokowali jednak radni… PiS. Teraz proponują, by aquapark powstał przy budowanym obecnie łączniku ulic Warszawskiej i Lubelskiej – na końcu ulicy Krogulskiego.

Posła Wojciecha Buczaka wspierali rzeszowscy radni PiS: Marcin Fijołek, Grzegorz Koryl i Mariusz Olechowski. Wszyscy dziwili się, dlaczego w Rzeszowie, który ma metropolitalne aspiracje, wciąż nie ma aquaparku. 

– Nie jesteśmy przeciwni budowie obiektu, wręcz odwrotnie. Wzywamy władze Rzeszowa, aby taka inwestycja była realizowana, ale nie w centrum osiedla, kosztem mieszkańców i niszczenia znakomitego parku – mówił Wojciech Buczak.

– Jeśli Rzeszów chce być miejscem dobrym do życia, to tego rodzaju obiekty, jak nowoczesny park wodny, powinien w końcu pojawić się również w naszym mieście, aby mieszkańcy nie byli zmuszani wyjeżdżać do innych miast, by skorzystać z takiej atrakcji – dodawał poseł PiS.

Aquapark się należy i już

Marcin Fijołek powołuje się na wyniki „Rzeszowskiej Diagnozy Społecznej”, z której wynika, że 64,5 proc. mieszkańców Rzeszowa na pytanie, czego im brakuje w mieście, odpowiedziało, że właśnie aquaparku. Fijołek uważa, że stolica Podkarpacia potrzebuje nowoczesnego wodnego parku rozrywki z basenem sportowym, basenami rekreacyjnymi, strefami dla dzieci.

Radny PiS twierdzi, że aquapark nie jest inwestycją, która się nie zwraca. – Doświadczenia Wrocławia pokazują, że dobre zarządzanie i prowadzenie może powodować, iż parki wodne mogą przynosić zyski – uważa Marcin Fijołek.

Grzegorz Koryl twierdzi z kolei, że Rzeszów zbyt długo czeka na park wodny, a on się mieszkańcom po prostu należy. – Żadne małe baseny nie zastąpią aquaparku z prawdziwego zdarzenia – przekonuje. Koryl proponuje, by miasto zrealizowało inwestycję w porozumieniu z prywatnym biznesem. 

– Nie ma w województwie tak dużego parku wodnego. Przy dobrej lokalizacji, którą proponujemy, uważamy, że ta inwestycja będzie atrakcyjna – mówi Grzegorz Koryl.

Proponowana przez PiS lokalizacja aquaparku jest dobra, bo zdaniem polityków tej partii, to tereny niezainwestowane i umożliwiające łatwe dotarcie od strony autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. Mariusz Olechowski podkreśla, że wybudowanie aquaparku w północnej części miasta przyniesie wiele korzyści i podniesie atrakcyjność nowopowstających osiedli.

Politycy PiS przekonują także, że park wodny w Rzeszowie przyciągnie turystów. 

Ratusz: To kampania wyborcza

Apelu PiS ratusz nie traktuje poważnie. Przedstawiciele magistratu przypominają, że w zablokowaniu budowy aquaparku w parku Sybiraków przed czterema laty pierwsze skrzypce laty grał jeden z radnych PiS – Robert Kultys. 

– Teraz jest zaskakujący zwrot i zmiana koncepcji. Rozumiem, że są wybory i trzeba robić wszystko, żeby się pokazać w mediach, ale trzeba z jakimiś konkretami propozycjami występować, a nie z literaturą science fiction – twierdzi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Ratusz nie chce sam budować aquaparku, bo większość z nich w Polsce przynosi straty. Szacuje się, że inwestycja kosztowałaby ok. 150 mln zł. – Budżet miasta działa, jak budżet każdej rodziny. Patrzymy na co nas stać, czy możemy pozwolić sobie na kredyt, czy go spłacimy, czy nie zostaną zaburzone finanse miasta – mówi Chłodnicki. 

Ratusz uważa, że propozycje PiS są niepoważne. – Wyglądają tak, jakbym panu Buczakowi radził kupienie Maybacha, na co go chyba nie stać – podejrzewa Maciej Chłodnicki. Miejscy urzędnicy radzą politykom PiS, by poczekali do czerwca. Wtedy zostaną otwarte po remoncie baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

42 KOMENTARZE

 1. To już jest szczyt hipokryzji pisowskiej !!! Najpierw zablokować budowę aquaparku, a teraz przedstawiać jako swój pomysł w ramach kiełbasy wyborczej !!! Proponuje wam pisiory, jako kiełbę wyborczą zaproponować jeszcze budowę obwodnicy, którą też skutecznie zablokowaliście !!!

  • Gdyby pracownicy UM nie wykonywali obowiązków służbowych – to by PiS zrobił co najmniej dwie konferencje prasowe pod Ratuszem.

 2. Kiełbasa wyborcza „buczakówka”, szczególnie niebezpieczna w spożyciu. Grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu oraz zniewoleniem indoktrynacją komunistyczno-kościelną.

  #PiSZPR

 3. Dokładnie jeśli Rzeszów ma być dobrym miejscem do życia to w końcu trzeba zacząć budowa takie obiekty jak aquaparki centra rozrywek,wykonać rewitalizację żwirowni itp…. a nie tylko budować kolejne bloki gdzie tylko się da. Rzeszów pięknym miastem jest ale w końcu trzeba zapewnić mieszkańcom rozrywkę bo niestety w tym momencie to trzeba jechać do Krakowa aby spędzić miło czas lub zrelaksować się w fajnym aquaparku.

  • Taki fajny aquapark – który marzy się Tobie i mnie – byśmy już dawno mieli, gdyby nie radny K. z PiS.
   Nie musielibyśmy jeździć do Krakowa.
   Jak PiS dorwie się do władzy to tylko kościoły będą w Rzeszowie budować.

 4. Moja kolejna przedwyborcza porada dla pisu:
  Zróbcie zrzutkę, kupcie działkę, kupcie projekt, wybudujcie aquapark, sprzedawajcie bilety, a zyskami możecie podzielić się z miastem. I najważniejsze: na każdym etapie inwestycji módlcie się, żeby Kultys wam nie zablokował inwestycji.

 5. Co za logika… W parku Sybiraków nie wolno bo to zagrożenie dla okolicznych osiedli ale w szczerych polach to jak najbardziej bo wtedy podniesie to atrakcyjność okolicznych osiedli. To w końcu zagrożenie czy nie????

  • Na Sybiraków teren jest własnością ludzi, których komuna na siłę wygoniła, więc jakim prawem na ich gruncie miasto może zrobić ten badziew?

 6. Jeżeli PiS nie sfałszuje wyborów, to liczę, że w Rzeszowie nie dorwą się do koryta.
  Tylko o to im chodzi.
  Nagrody sobie poprzyznawać i ukraść co się da.

 7. Zastanawiam się dlaczego te bęcwały z pisu nagle stają się dziwnie aktywni zawsze gdy zbliżają się wybory. Oni są wogóle odrealnieni , oni chcą ,im się marzy a gdzie ku… wcześniej byli gdy ich kolega kultys zbuntował ludzi aby protestowali przed budową aquaparku przez prywatną firmę Womak. Robią z siebie kretynów na tych spotkaniach , nie mają przedstawionych żadnych planów- ile wyniesie szacunkowy koszt utrzymania ,ile wyniesie budowa ,nic „bo oni chcą” , ja też chce gwiazdkę z nieba.

  • Oni działają tak jak Ten od tej spalarni : chciał to se wybudował tylko zapomniał o śmieciach no teraz chce śmieci i straszy – to tak samo no oni chcą wody / aquaparku tylko co dalej :
   Kto wybuduje – za ile /kto urzyma – za ile / po ile bedą kasować za wejscie / ile wyniosą koszty utrzymania ; woda – dezynfekcje- utrzymanie obsługi – serwisy – przeglądy – stały nadzór – ochrona – sprzątanie – ratownicy – opieka sanitarna – kontrole
   No chyba wszystko co mi do łba wpadlo ;
   Ale o tym sza – jak makiem siał – cisza nawet muchy nie słychać –
   Oni chcą i ja tyż bym cuś chciał !

 8. Dlaczego nikt nie wymyślił jeszcze czegoś takiego jak srapark? Za darmo można się wysrać i użyźnić glebę. A później tę glebę sru do wora i na eksport np. do Holandii lub nawet do Niemiec. Kupa kasy!

  • Cuś z tego pomysłu może da się zastosowac podczas remontu dorca PKP ale to dopieto w 2019 bo sracze mają przenosić z jednego poziomu na drugi ; O !

 9. Polityków ocenia się po tym co robią w trakcie całej kadencji a nie tylko na kilka miesięcy przed wyborami. Pod tym względem PIS daje ciała koncertowo. Uaktywnili się teraz jak komary po powodzi.
  Dobrze. Niech się nadal ośmieszają. Przypominają trochę dzieci z ADfullHD – nosi ich by coś zrobić ale nie wiedzą co.

 10. Panie Tadeuszu Ferenc żyj Pan 200 lat i ciagnij ten wózek do końca, bo to co wyprawiają te ….. nie wiem jak to nawet nazwać, to mi się flaki wywracają. Pozdrawiam

  • Z flakami przenicowanymi to bym był bardzo ostrożny no bo jak dają takie dziadostwo do żarcia w szpitalu i jeszcze te piguły to raczej spokojnie nie nerwowo moze im z tym aquaparkiem przejdzie i dla tego może najpierw niech uruchomią ten mini- mini – mini aquapark wykożystując tą stojącą od lat pustą niecke na bulwarach przy kładce – na Nowe Miasto ; O !
   Mogą se wode napuścić wiadrami z tego bagiennego Wisłoka a potem nura – bedzie płytko to sie nie potopią

 11. „wyniki „Rzeszowskiej Diagnozy Społecznej”, z której wynika, że 64,5 proc. mieszkańców Rzeszowa na pytanie, czego im brakuje w mieście, odpowiedziało, że właśnie aquaparku”

  64,5% ANKIETOWANYCH, nie 64,5% mieszkańców.

 12. Myślę, że PIS w osobie Marszałka mógłby kupić aquapark ze Słupska. Jest na sprzedaż, można go nawet rozbudować, A jakby marudzili, że to nie zadanie Marszałka to trzeba zmienić nazwę na Narodowy Aquapark Wojewódzki z siedzibą w Rzeszowie.

  • Aqapark w Słupsku do tej pory kosztował 58 mln zł do stanu surowego. Po 5 latach przerwy wznowiono pracę. Dziś mówi się o całkowitej kwocie 90 mln zł.

   Nam aqapark chcieli co ważne za darmo wybudować Niemcy. Niestety przez radnego z pis Rzeszów bezpowrotnie stacił szansę na taki obiekt. Niemcy wyraźnie mówili że jedyna lokalizacja to ta blisko ich galerii Nowy Świat. Aqapark miał po prostu stanowić ubogacenie oferty biznesowej. Ale pod pretekstem eko jeden radny zarżnął jeszcze raz to napiszę ZARŻNĄŁ aqapark mieszkańcom. Dziś mówienie przez tego który jest winny o budowie to obraza inteligencji rzsszowiaków. Nie ma na remont hali sportowej na podwisłoczu 15 mln a obiecują coś za 90?

  • Co tam ze Słupska od razu budować taki jak pod Berlinem 66.000 m2 pow/ szafek dla klientow 10.000/ w łaźniach i saunach biegają na golasa : O!
   Jak innowacja to innowacja tylko kto to utrzyma –
   Bedzie jak ze spalarnią śmieci chętnych bedą łapać na 3’go Maja
   i Autobusami tymi przegubowymi 18 metrowymi jazda na aquapark : Super

 13. Znów Buczak i Kultys z pis. Kto ten pis wybrał przecież oni się nie nadają nawet do zarządzania toalety miejskiej ? Zablokowali budowę obwodnicy południowej teraz będą budować aquapark. Pojawia się pytanie czy do tego aquaparku w ogóle dojadę jeśli będę stać non stop w korkach ?

 14. Przyjechali Niemcy z walizą ojro i chcieli budować aqapark, w mieście gdzie prawie 50 tyś studentów którzy byliby klientami takiej atrakcji – Kultys z PiS jak zawsze zablokował budowę. Dziś tam w zimę mało kto się pojawia a w lecie ci co mają psy ni tam na kupę chodzili już też unikają bo pies przychodzi z kilkoma kleszczami.

  http://supernowosci24.pl/uchwala-miala-zablokowac-budowe-aquaparku/

  … a było to w 2013 roku.
  Już wtedy pis obiecywał budowę aqaparku. Od obietnic PiS mija 5 lat !!! Obudzili się przed wyborami 🙂
  To taka kiełbasa wyborcza że nawet mój monitor LCD i mysz optyczna pachie kiełbasą wyborczą.

 15. baseny swoją drogą, wyremontować warto, ale aquapark to inna sprawa i przydałby się bardzo! dzieci bawią się w fontannie grającej 🙁

  • Mógł być nowoczesny aqapark z ciepłą filtrowaną wodą czynny cały rok ale przez kultysa jest dla dzieci fontanna multimedialna ha ha ha

   Przez tego polityka pis przerżnie wszystko w Rzeszowie. I bardzo dobrze. Niech idą na dno jak tytanik jak mają takich „liderów”

Comments are closed.