Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Rzeszów będzie jednym z ponad 100 miast, w których we wtorek (13 grudnia) odbędzie się Strajk Obywatelski. Organizuje go podkarpacki Komitet Obrony Demokracji.

 

W 35. rocznicę stanu wojennego, KOD planuje wyprowadzić na polskie ulice setki tysięcy osób przeciwko rządom PiS, który w ciągu roku doprowadził m.in. do sparaliżowania Trybunału Konstytucyjnego.

„Czyż nie jest to dzień [13 grudnia – red/.], w którym my, obywatelki i obywatele powinniśmy zamanifestować solidarnie swój opór wobec władzy, która niszczy Polskę, która depcze podstawowe prawa człowieka, która nienawidzi wolności i praworządności?” – pytają organizatorzy Strajku Obywatelskiego.

„13 grudnia wyjdźmy na ulice wszystkich polskich miast i miasteczek i pokażmy, że nie zgadzamy się na niszczenie Polski. Zaprotestujmy przeciwko aroganckiej wszechwładzy PiS. Ale też pokażmy, że potrafimy być razem” – napisano w odezwie, umieszczonej na stronie Koduj24.pl.

Do udziału w Strajku Obywatelskim, który ma się odbywać w ponad 100 polskich miastach, zachęcają m.in. Lech Wałęsa, Władysław Frasyniuk i Krystyna Janda. Manifestacje mają się odbyć także za granicą, m.in. w Berlinie, Brukseli, Londynie, Wiedniu, Chicago, Los Angeles i Nowym Jorku.

„Nieważne, kto jest kim. Nieważne, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną. Nieważne, czy jesteś młodym, czy wiekowym człowiekiem. Wszyscy wiemy, co przyniósł Polsce rok 1981. Pamiętamy, jak niszczone były prawa jednostki, jak zabierana była wolność. Nie pozwólmy, aby się to powtórzyło, nie pozwólmy zabrać sobie tego ponownie.

To, że nasze wolności są realnie zagrożone – wszyscy wiemy. To, że Państwo jest psute wszędzie, gdzie tylko można – wszyscy wiemy. To, że rujnowana jest reputacja Polski na świecie – wszyscy wiemy. To, że przy okazji narażone jest nasze bezpieczeństwo – wszyscy wiemy. Połączmy się i dołączmy do ludzi gromadzących się na ulicach polskich miast” – zachęcają organizatorzy.

Uważają, że udział w Strajku Obywatelskim będzie świadectwem prawdy o „dobrej zmianie” w wykonaniu PiS. „Nie pozwólmy dłużej dzielić nas w naszych rodzinach! Nie pozwólmy dłużej nami manipulować! Nie pozwólmy nas dłużej okłamywać!” – przekonuje KOD.

Strajk Obywatelski odbędzie się także w Rzeszowie. Początek godz. 18:00 na parkingu przy Rynku tuż obok ratusza (od ul. Słowackiego).

Strajkowie w Rzeszowie będzie towarzyszył premierowy pokaz filmów „Ulice Wolności”, które brały udział w I Podkarpackim Konkursie Filmowym. Filmy będą wyświetlane przy ratuszu. Po prezentacji ogłoszony będzie werdykt jury, a laureatom konkursu zostaną wręczone nagrody.

Oprócz Rzeszowa, do Strajku Obywatelskiego włączają się inne podkarpackie miasta. Protesty będą w Dębicy, Przemyślu, Stalowej Woli i Krośnie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

13 KOMENTARZE

 1. Robić zdjęci i filmować tych ,,kodowców,, i protest resortowych dzieci którym PIS próbuje odebrać konfitury do jakich się przyzwyczaili będąc w PZPR,mieli swoje sklepy i przydziały nie tylko na mieszkania.A teraz wyją jak wataha wilków do księzyca.

 2. “Mona Sahlin – wicepremier Szwecji – straciła stołek, bo służbową kartą kredytową zapłaciła za batonik, pieluchy i papierosy.
  Angeles Bermudez-Svankvist – szefowa szwedzkiego urzędu pracy – straciła stanowisko po tym jak ujawniono jej wysokie rachunki za służbową komórkę.”
  Zobacz standardy w normalnym świecie i porównaj z tym co robili politycy PO!
  Jeżeli nie potrafisz zrozumieć obłudy tych ludzi nie zrozumiesz niczego

 3. kolejny co sie podnieca osmiorniczkami za pare zlotych.. zobacz ile pisiory zmarnotrawili publicznych pieniedzy w jeden tylko rok…

  podczas debaty w 88 miodowicz tez mowil walesie ze skoro moga sie spotkac w tv to nie jest zle z demokracja w Polsce…
  a zomo juz sie buduje i ty pewnie sie zapiszesz jak wnosze z poziomu zacietrzewienia…

 4. Za to PO i KOD to wasze cudowne remedium na poprawę sytuacji?
  Macie nadzieję ze jak wrócą to nakarmią Was ośmiorniczkami?
  Nie – będziecie pracować na umowach śmieciowych do do 75 roku życia – o ile dożyjecie.
  Ktoś budzi teraz ciebie i żonę o 6.00?
  Brak demokracji? – jak był brak demokracji to takie wiece ZOMO waliło pałami.

 5. będę i ja z żoną a PZPR i UB jest nam obca .
  wiem co mówił pan Brudziński ze tu “komuniści i złodzieje” -ale kto to jest pan Brudziński ze swoim pryncypałem miernoty obecnych czasów !!
  nie będziemy obojętni na to co dzieje się z tą zmianą , taką zmianą !!

 6. Ubecja nakręcana resortowymi dziećmi protestuje, przydałoby się coś jak ZOMO i ORMO, poczuliby na własnej skórze jak ich bliscy pałowali Polaków

 7. Ale dożyłem czasów…ubecja z koryciarzami demonstruje na ulicach :):):)
  Tylko pamiętajcie, żeby było “kulturalnie” jak w stanie wojennym….

 8. KODomici w nowej odsłonie!

  “KOD planuje wyprowadzić na polskie ulice setki tysięcy osób”- KodNews ma już oczywiście artykuł,, ze frekwencja to milion ludzi
  A przyjdzie kliku UBeków z rodzinami i jeszcze więcej gapiów aby pośmiać się z tego cyrku!

Comments are closed.