Zdjęcie: Materiały Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie
Reklama

Do 26 lutego 2021 roku w areszcie tymczasowym będzie przebywał 19-letni Oleksander S., który w ubiegłym tygodniu w Rzeszowie zaatakował nożem dwóch Ukraińców – tak w poniedziałek zdecydował Sąd Rejonowy w Rzeszowie.

– O tymczasowym areszcie zdecydowała obawa ucieczki za granicę przez podejrzanego i grożąca mu surowa kara. Postanowienie o zastosowaniu aresztu jest nieprawomocne, ale od razu wykonalne – poinformowała nas w poniedziałek po południu sędzia Alicja Kuroń, wiceprezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie. 

Posiedzenie sądu w tej sprawie rozpoczęło się po godz. 13:00. O aresztowanie Oleksandra S., obywatela Ukrainy, na trzy miesiące wnosiła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. 19-latkowi w niedzielę przedstawiono zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa. Oleksander S. przyznał się do winy, złożył obszerne wyjaśnienia, ale ich treści prokuratorzy nie zdradzają. 

Oleksander S. w ubiegłym tygodniu, z czwartku na piątek ok. godz. 3:00 w nocy, w trakcie bójki w mieszkaniu na alei Rejtana w Rzeszowie, zaatakował nożem dwóch kolegów, także Ukraińców, z którymi wynajmował mieszkanie. Wszyscy są studentami rzeszowskiej WSPiA. Do szpitala przewieziono 19-latka i 21-latka. Jeden z nich nadal jest w ciężkim stanie. 

Po zdarzeniu Oleksander S. uciekł, policja rozpoczęła poszukiwania. 19-latek w sobotę rano zgłosił się na komisariat policji, po czym został zatrzymany i w weekend z jego udziałem trwały czynności prokuratorskie. W niedzielę przedstawiono mu zarzuty. Wciąż nie wiadomo, na jakim tle doszło do bójki Ukraińców. 

Oleksandrowi S. za usiłowanie podwójnego zabójstwa grozi kara dożywotniego więzienia.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: