Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

13 koncertów będzie można zobaczyć podczas rozpoczynających się w najbliższy czwartek 25. Rzeszowskich Juwenaliów. Na głównej scenie zagrają m.in. Kult, Sławomir, Enej, KSU i Bajm.

Rzeszowskie Juwenalia organizują Politechnika Rzeszowska, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki. Zgodnie z tradycją, koncerty odbędą się na miasteczku PRz. Będą trwały trzy dni – od czwartku do soboty (10-12 maja).

Koncertowe szaleństwa poprzedzi korowód. Zanim jednak studenci przejdą ulicami Rzeszowa, to wcześniej o godz. 15:00 pojawią się na rzeszowskim Rynku, by oficjalnie rozpocząć swoje święto.

Na początek na scenie Rynku odbędą się występ laureata konkursu „Kill me with the Music”, Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny” oraz grupy The Freeborn Brothers. Następnie o godz. 16:35 władze miasta oddadzą Rzeszów pod opiekę studentów na trzy dni.

Korowód z Rynku wyruszy o 17:00 i przejdzie ulicami Matejki i Grunwaldzką, al. Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej i Akademickiej, gdzie znajduje się miasteczko Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas trzydniowego Koncertowego Finału wystąpią na głównej scenie juwenaliowej w pierwszy dzień (czwartek, 10 maja) od godz. 18:30 Sławomir,  Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabaret Czwarta Fala.

Z kolei w piątek (11 maja) od 19:30 pojawią się: Kult, Enej, KSU, Kękę. W ostatni dzień koncertów (12 maja, sobota) od 19:30 rozpoczną się koncerty Beaty i zespołu Bajm, grupy Strachy na Lachy oraz rapera Kali.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na scenie Pewexu od 20:00 królować będzie disco-polo. W czwartek wystąpi Chwytak i Dj Wiktor oraz Lola Band oraz Mariola i Ramzes. W piątek zaprezentują się Piękni i Młodzi, Marcus P oraz ponownie Mariola i Ramzes. Z kolei w sobotę zobaczymy grupę Mig, Playboys Shantel oraz Dj Silvera.

Ponadto, od 20:00 przez trzy dni będzie działać również scena klubowa „One Stage”. Realizowany będzie także projekt „Hip hop Raport” – miłośnicy ulicznej muzyki będą mogli spotykać się o godz. 20:00.

Zanim jednak popłyniecie w rytm różnej muzyki pamiętajcie, że jeśli nie jesteście uczniami lub studentami, to w tym roku za wstęp na juwenalia będziecie musieli zapłacić. Karnety w cenie 25 zł można kupić w Lord Jacku, Pewex Pub, Piwa Świata, Anomalia Pub, Selectshop i w Samorządzie Studentów Politechniki (DS „Promień, pok. 23, ul. Akademicka 1).

W dniu rozpoczęcia koncertów za karnet trzydniowy trzeba będzie zapłacić 35 zł, pojedyncze bilety to wydatek rzędu 15 zł.

GODZINOWA ROZPISKA KONCERTÓW PODCZAS 25. RZESZOWSKICH JUWENALIÓW

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama