Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Kayah, jedna z najsłynniejszych polskich wokalistek, która od dziesięcioleci zachwyca przebojami, wystąpi na tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliach. 

Organizatorzy juwenaliów nie zwalniają tempa. Tyle co ogłosili, że na scenie głównej wystąpi Daria Zawiałow, a już w niedzielę potwierdzili występ kolejnej gwiazdy – Kayah, której chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać.  

Albumy Kayah, laureatki najważniejszych nagród muzycznych w Polsce (m.in. „Fryderyków”, Bursztynowego Słowika, czy Superjedynek) wielokrotnie uzyskiwały status platynowych (jedna podwójnie platynowa płyta) i złotych.

Album „Kayah i Bregović”, nagrany wraz z Goranem Bregoviciem uzyskał status diamentowej płyty. W tym roku mija 25 lat od jego wydania. Duet zagra we wrześniu trzy koncerty: na warszawskim Torwarze, w PreZero Arenę Gliwice i gdańskiej Ergo Arenie. 

„Prawy do lewego” zapewne Kayah zaśpiewa też podczas 29. Rzeszowskich Juwenaliów (10-11 maja), organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską oraz Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie. Na głównej scenie wystąpi 11 maja. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 

Oprócz Kayah i wspomnianej Darii Zawiałow, na Rzeszowskich Juwenaliach 2024 wystąpią: „Żabson”Kwiat Jabłonihip-hopowy PRO8L3M i Golec uOrkiestra. I to zapewe jeszcze nie koniec listy artystów, którzy wystąpią na trzech scenach: głównej, hip-hip i One Stage.  

Juwenalia odbędą się terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Bilety i karnety są w sprzedaży na stronie: www.ebilet.pl. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama