Były dowódca jednostki specjalnej GROM gen. Roman Polko poprowadzi w najbliższy czwartek w Rzeszowie (29 maja) bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców. Pokaże, jak odnosić sukcesy na biznesowym polu walki, dzięki metodom wykorzystywanym w siłach zbrojnych.
Bezpłatne warsztaty odbędą się w ramach Akademii Przedsiębiorcy, której organizatorami są Bank Zachodni WBK oraz Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych.
Akademia Przedsiębiorcy to ogólnopolski projekt. Jego celem jest inspirowanie firm nowymi pomysłami, technikami zarządzania czy budowania przewagi nad konkurencją. Tegoroczna edycja odbywająca się pod hasłem: Strategie zwycięstwa na biznesowym polu walki – to przełożenie metod wojskowych na praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców.
– Polski biznes staje przed coraz większymi wyzwaniami. Aby im sprostać, współczesny lider powinien m.in. przewidywać ruchy przeciwników. Dlatego tegoroczne warsztaty będą skoncentrowane na strategicznym myśleniu i wdrażaniu narzędzi, które sprawdziły się w siłach zbrojnych – mówi Filip Jaskuła, dyrektor Obszaru Małych Firm Banku Zachodniego WBK.
Gen. Roman Polko 29 maja poprowadzi warsztaty w rzeszowskim hotelu Garden Inn przy al. Kopisto 1. Polko był dwukrotnym dowódcą elitarnej jednostki GROM. Został też najmłodszym dwugwiazdkowym generałem w Wojsku Polskim. W warsztatach Jak rozgromić konkurencję pokaże, że biznes i armia mają wiele wspólnego. Dowiedzie, że armia to wbrew pozorom nie jest miejsce, w którym najważniejsza jest kondycja i siła fizyczna, a żołnierz to nie człowiek, któremu brak samodzielności i inicjatywy.
Roman Polko pokaże, że dzisiejsze wojsko przypomina organizację, w której podstawą jest komunikacja, współpraca i wspólny cel. Każdy realizuje w niej istotną część wspólnego planu. Umiejętność pracy w zespole i dla zespołu jest kluczowym elementem, który często decyduje o powodzeniu misji. Stąd tak wiele elementów z zarządzania na polu walki można wykorzystać w biznesie, by uzyskać przewagę nad konkurencją.
– Częstym pytaniem, z którym się spotykam podczas spotkań ze światem biznesu, jest to, jak zbudować zgrany zespół, który sprawdzi się w sytuacjach kryzysowych – mówi gen. Roman Polko. – Przedsiębiorcy pytają też mnie jak sprawić by zespół utożsamiał się z firmą, a wyzwań nie traktował jak zagrożenia, ale jak szansę. To proces, który wymaga wiele wysiłku i czasu, ale rezultaty są warte tego trudu – dodaje.
Przedsiębiorcy zaczynają dostrzegać, że to co sprawdziło się w ekstremalnych warunkach może zostać wykorzystane również w biznesie. Stąd pomysł zaproszenia byłych wojskowych do ogólnopolskich warsztatów w ramach Akademii Przedsiębiorcy. Łącznie odbędzie się 50 spotkań w całej Polsce.
Aby wziąć udział w warsztatach trzeba się wcześniej zarejestrować. Szczegóły na stronie akademia-przedsiębiorcy.pl
redakcja@rzeszow-news.pl

![Samochody w Rzeszowie pod lupą policji. Kierowcy stracili dokumenty za nadmierną emisję spalin [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/kontrole-spalin-rzeszow3-218x150.jpg)

![Szokujący incydent na A4 pod Rzeszowem. O włos od tragedii po agresywnym manewrze [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/audi-a4-218x150.jpg)

![W ułamku sekundy zniknęła część dachu. Piorun trafił w dom [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/uderzenie-pioruna-13-218x150.jpg)
![Strategiczne centrum ratownicze na Podkarpaciu za ponad 18 mln zł. Inwestycja ruszyła [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/centrum-ratownicze-tarnobrzeg-3-218x150.jpg)









![Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej coraz bliżej. Umowa podpisana [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/podkarpackie-centrum-medycyny-dzieciecej-umowa2-218x150.jpg)
![Miliony na szkoły średnie w Rzeszowie. Nowe hale, modernizacje i rozbudowa za 42 mln zł [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/szkoly-srednie-rzeszow3-218x150.jpg)



![Gumowe ronda w Rzeszowie już działają. Czy eksperyment za 40 tysięcy sprawdza się? [FILM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/gumowa-ronda-rzeszow-pierwsz-test-poniedzialek-01-218x150.jpg)










![Wyjątkowy mural na rzeszowskiej szkole. Poetycki rap na odsłonięciu dzieła [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/przybos-umrzeszow1-218x150.jpg)

![Letni sezon nad wodą na Podkarpaciu wystartował. Trzy kąpieliska w regionie już są otwarte [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zwirownia-rzeszow1-218x150.jpg)




![Puchar Świata w trialu rowerowym w Rzeszowie. Ekstremalne emocje i czołówka na starcie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/trial-rzeszow-7-218x150.jpg)

![Nowe połączenie kolejowe z Przemyśla do Niemiec? Pociąg ma jeździć przez Rzeszów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/leo-express4-218x150.jpg)
![Już od lipca wrócą bezpośrednie połączenia m.in. w kierunku Warszawy [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Sandomierz_-_Chmielow_12-218x150.jpg)

![Samochody w Rzeszowie pod lupą policji. Kierowcy stracili dokumenty za nadmierną emisję spalin [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/kontrole-spalin-rzeszow3-100x70.jpg)

