Studenci kierunku Informatyka z Uniwersytetu Rzeszowskiego trafili do finału konkursu, organizowanego w ramach największej konferencji branżowej w Europie Centralnej – Digital Dragons.
Projekt gry komputerowej 3D studentów Koła Naukowego Informatyki o nazwie “Tree of life: Tower Defence” został wybrany do finałów konkursu Students Talent Show odbywającego się w ramach Digital Dragons, największej konferencji w Europie Centralnej w branży gier wideo.
W skład zespołu projektowego wchodzą: Krystian Pinderski, Mateusz Molik, Sławomir Niedbała, Jakub Gurgacz, Adam Lalik, Szymon Kusiak i Paweł Warcaba.
W “Tree of Life: Tower Defence” gracz wciela się w postać Krasnoluda, który broni ostatniego zdrowego miejsca na świecie. Rozgrywka polega na obronie drzewa na środku (Nexusa) wokół którego gracz rozbudowuje fortyfikacje w postaci wież. W grze występują przeciwnicy, których celem jest przedarcie się do drzewa i zadanie mu obrażeń.
Świat w grze to zniszczony, rdzewiejący, obszar w którym ostatnim punktem zawierającym florę jest drzewo i obszar wokół niego którego bronimy. Gra polega na pobijaniu własnych rekordów i planowaniu lepszych strategii obrony.

(ak)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.



![Wielka akcja przeciwko pedofilom. Zatrzymany mieszkaniec Rzeszowa, urzędnik i strażnik graniczny [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/akcja-hellfire-cbzc7-218x150.jpg)


![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)
![Rzeszowskie Juwenalia wystartowały. Barwny korowód studentów przejął miasto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/juwenalia-korowod-2026-15-218x150.jpg)









![Kierowca z Rzeszowa pójdzie w ślady Roberta Kubicy? Wielka szansa Igora Polaka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/igor-polak-formula4-218x150.jpg)
![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)







![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)
![Ranking liceów i techników 2026. Jak wypadły rzeszowskie szkoły? [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/technikum-liceum-rzeszow-218x150.jpg)


![Rzeszów rozdaje pieniądze na zabytki. Kto dostał dotacje i ile? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zabytki-rzeszow2026-218x150.jpg)


![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)

![Imprezowy weekend w Rzeszowie. Juwenalia, koncerty, pikniki i wystawy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/imprezy-9-10-maja-2026-weekend-218x150.jpg)

![Nowy mural lotniczy w Rzeszowie. W tle ważna inwestycja w przyszłość uczniów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/mural-lotniczy-rzeszow-5-218x150.jpg)



