Powstały niedawno w Rzeszowie oddział brytyjskiej firmy Mobica z branży IT, poszukuje doświadczonych architektów oprogramowania.
Biuro firmy Mobica w Rzeszowie mieści się przy ul. Juliusza Słowackiego 20. Rzeszowski oddział ma się specjalizować w systemach wbudowanych i urządzeniach mobilnych. Firma kilka tygodni temu zapowiedziała, że do końca przyszłego roku zatrudni ok. 130 osób.
Zaawansowane systemy wbudowane i rozwój oprogramowania dla urządzeń mobilnych oraz dedykowanych branży motoryzacyjnej – to główne obszary, jakimi zajmują się już pierwsi pracownicy utworzonego w listopadzie oddziału Mobici.
Biuro stawia na programistów mających doświadczenie w rozwijaniu projektów na platformę Android, specjalizujących się głównie w programowaniu z wykorzystaniem języków Java, C/C++, JavaScript lub Python, a także osoby odpowiedzialne za automatyzację procesów testowych.
Plan zakłada, że południowo-wschodni ośrodek IT ma zostać kolebką innowacyjnych rozwiązań w zakresie urządzeń przenośnych i kreatywnego programowania – to tu m.in. będą powstawać przedsięwzięcia dla klientów z całego świata, w tym dla potentatów technologicznych z Doliny Krzemowej w Kalifornii.
Z tego też względu Mobica poszukuje w Rzeszowie doświadczonych architektów oprogramowania, którzy na miejscu wspomogą amerykańską placówkę firmy w San Jose.
Lokalny oddział otwiera swoje drzwi także dla absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków informatycznych, chcąc na starcie zapewnić im wsparcie profesjonalistów – doświadczonych developerów i inżynierów.
– Podbudowa teoretyczna zawsze powinna iść w parze z pogłębioną praktyką – zauważa Sandra Jędra, PR Manager firmy. – Wspierając programy stażowe staramy się wyjść naprzeciw młodym, zdolnym ludziom, którzy mogą w przyszłości na stałe zasilić szeregi Mobici. Tym, którzy mają już doświadczenie w świecie IT, proponujemy możliwość rozwoju i podniesienie swoich kompetencji. Gwarancją tego ma być zbalansowany zespół, nieustanie wymieniający się wiedzą i swoistym know-how – dodaje.
W tym roku Mobica obchodzi swoje 10. urodziny. Ze względu na swój dynamiczny rozwój, firma poszukuje w Polsce utalentowanych programistów, przed którymi otwierają się atrakcyjne ścieżki kariery. Rzeszów to szóste polskie miasto, po Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie i Lublinie, w którym Mobica rozwija innowacyjne projekty informatyczne.
Do grona klientów firmy należą m.in. General Motors, TomTom, Vodafone, Motorola, Imagination Technologies, Skype, Opera czy Intel.
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)
![“Oszukać przeznaczenie” na DK19. Fotografie z kolizji wskazują, że zadziałały tu siły wyższe [ZDJĘCIA] OSP KSRG Połomia](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdarzenia-na-DK19-polomia-07-218x150.jpg)



![Tusk w Rzeszowie. Premier ogłosił, że Polska i Ukraina zbudują “armadę dronową” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/expo-ukraina-rzeszow-tusk-2-218x150.jpg)




![Biblioteka Nowa, czyli „MAKI”. Prezydent Fijołek ogłasza plany wielkiej inwestycji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/biblioteka-nowa-218x150.jpg)

![Kierowca z Rzeszowa pójdzie w ślady Roberta Kubicy? Wielka szansa Igora Polaka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/igor-polak-formula4-218x150.jpg)
![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)







![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)
![Ranking liceów i techników 2026. Jak wypadły rzeszowskie szkoły? [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/technikum-liceum-rzeszow-218x150.jpg)


![Rzeszów rozdaje pieniądze na zabytki. Kto dostał dotacje i ile? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zabytki-rzeszow2026-218x150.jpg)


![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)


![Nowy mural lotniczy w Rzeszowie. W tle ważna inwestycja w przyszłość uczniów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/mural-lotniczy-rzeszow-5-218x150.jpg)




