Plac zabaw, strefa rekreacji, łąka kwietna, rabata ziołowa, strefa relaksu – to wszystko ma powstać w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej w Rzeszowie.
Wizualizacje: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
– To będzie jedna z najatrakcyjniejszych stref wypoczynku i rekreacji na terenie Rzeszowa – twierdzi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Inwestycję zaplanowano na blisko 25-arowym obszarze, w centrum osiedla Staromieście, w sąsiedztwie siedziby Rzeszowskiego Domu Kultury. Teren podzielono na strefy o różnych funkcjach: plac zabaw, strefa rekreacji, łąka kwietna, rabata ziołowa, strefa relaksu.
Plac zabaw, zapowiada miasto, powstanie w centralnej części terenu. Będzie wyposażony w urządzenia zabawowe i żagle zacieniające. Jego nawierzchnia zostanie wykonana ze zrębków drewnianych. Strefę relaksu zaprojektowano w zachodniej części.
– Tam ustawione zostaną parklety, w sąsiedztwie których znajdować się będzie wysoka zieleń – zapowiada Gernand.
Na całym terenie inwestycji, a w szczególności w południowej jego części, powstaną rabaty, na których będą rosły specjalnie wyselekcjonowane gatunki ziół. W sąsiedztwie rabat znajdą się ławki oraz leżaki.
We wschodniej części, w sąsiedztwie ulicy Staromiejskiej, posadzony zostanie szpaler krzewów, który będzie izolował przestrzeń rekreacyjną od ruchu drogowego. Tam także zaplanowana została edukacyjna łąka kwietna, wyposażona w domki dla owadów.
Alejki spacerowe będą wyłożone kostką, a także okrągłymi płytami chodnikowymi. Teren rekreacyjno-wypoczynkowy na Staromieściu rozświetlą lampy solarne. Dokumentację inwestycji opracowali pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej.
Miasto zapowiada, że przetarg na wykonawcę inwestycji zostanie ogłoszony w lutym. Po jego rozstrzygnięciu, zwycięzca będzie pięć miesięcy od daty podpisania umowy na uporanie się z kontraktem.
Jak przypomina ratusz, od 2021 roku w Rzeszowie wybudowano siedem placów zabaw, m.in. przy Lisiej Górze, przy ulicach: Podchorążych, Zawiszy Czarnego, Myśliwskiej, Potokowej, Starzyńskiego. Miasto wydało na nie blisko 1,9 mln zł.
oprac. (ram)
redakcja@rzeszow-news.pl



![Koniec dramatycznej akcji na Jeziorze Solińskim. Ciało mężczyzny wydobywały BOA i podwodny dron [ZDJĘCIA] solina wydobycie mężczyzny](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/solina-01-218x150.jpg)

![Skażenie rzeki na Podkarpaciu. Pojawiły się martwe ryby, trwa poszukiwanie źródła zanieczyszczenia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/skazenie-rzeki-stobnica-osp-lutcza0-218x150.jpg)

![Tragiczny finał poszukiwań w Solinie. Ciało mężczyzny odnalezione na głębokości 60 metrów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/skok-z-zapory-solina-osp-polanczyk1-218x150.jpg)

![Granica między życiem a śmiercią. Fizyka pożaru widoczna podczas nocnej akcji strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-pustostanu-boguchwala-07-1-218x150.jpg)


![Miliardy trafiły do zbrojeniówki na Podkarpaciu. Są umowy na amunicję, haubice i wozy bojowe [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/safe-stalowa-wola2026-pgz-kosiniak-kamysz-218x150.jpg)



![Duże zmiany na jednym z największych cmentarzy w Rzeszowie. Miasto szuka wykonawcy [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/cmentarz-alejki-rzeszow-1-218x150.jpg)
![Collins Aerospace rozbudowuje zakład pod Rzeszowem. 190 nowych miejsc pracy i wzrost produkcji [ZDJĘCIA] Collins Aerospace otwarcie nowej hali pod Rzeszowem](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/collins-aerospace-rtx-03-218x150.jpg)

![Od 8 czerwca zmiany w organizacji ruchu na S19: odcinek Sokołów Małopolski – Jasionka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/s19-zmiana-02-1-218x150.jpeg)

















![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)



![Roszady w Diecezji Rzeszowskiej. Ponad trzydziestu księży zmieni parafie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/diezecja-rzeszowska-14-218x150.jpg)




