Policjanci i strażacy poszukiwali czterech osób, które w weekend utonęły w wodach na Podkarpaciu. Jedna osoba utonęła w sobotę, trzy w niedzielę.
[Not a valid template]
Do pierwszego ze zdarzeń doszło w sobotę wieczorem. Dwaj mężczyźni przechodzili przez San w Nisku. Jeden z nich – 21-latek – zniknął pod wodą. W sobotę nie udało się go odnaleźć. W niedzielę rano poszukiwania zostały wznowione.
W niedzielę ok. 13:25 na środku Jeziora Solińskiego niedaleko zapory doszło do kolejnego wypadku. Jak ustalili policjanci, dwaj mężczyźni wypłynęli kajakiem na Jezioro Solińskie.
– 51-letni mężczyzna najprawdopodobniej doznał ataku padaczki i kajak wywrócił się. Mężczyzna zniknął pod wodą, drugi z kajakarzy zdołał się uratować – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.
– Ok. godziny 18 strażacy wyłowili ciało drugiego mężczyzny – podała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.
Z kolei po godz. 15:00 na Sanie w Jarosławiu wywrócił się kajak, którym płynęli dwaj mężczyźni. 30-latek wpadł do wody i nie wypłynął. Trwają jego poszukiwania.
Przed godz. 16:00 na niestrzeżonym zbiorniku wodnym przy ul. Błonie w Nisku doszło do kolejnego utonięcia. Podczas kąpieli pod wodą zniknął 18-letni mężczyzna. Jego poszukiwania trwają.
Policjanci ustalają okoliczności wszystkich tych zdarzeń.
Tragiczny weekend nad wodą na Podkarpaciu rozpoczął się w piątek. W południe na rzeszowskiej Żwirowni utonął 22-letni mężczyzna. W tym roku na Podkarpaciu utonęły już 24 osoby, z czego 16 podczas wypoczynku nad wodą.
redakcja@rzeszow-news.pl



![Pijani rodzice za kierownicą na Podkarpaciu. W autach wieźli małe dzieci [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pijani-rodzice-kierowcy-218x150.jpg)
![23-latka postrzelona przy odbiorze mieszkania w Rzeszowie. Ruszył proces apelacyjny ws. usiłowania zabójstwa [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/strzaly-siemiradzkiego1-218x150.jpg)

![Młoda sarenka wpadła do głębokiej pułapki. Odkryta studzienka czekała na ofiarę [ZDJĘCIA] sarenka w studni](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/sarenk-05-e1781550382248-218x150.jpg)

![Kolizja na autostradzie. Dostawczak próbował “wylecieć” wyjściem ewakuacyjnym z A4 [ZDJĘCIA] dostawczak kolizja a4](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-z-barierami-02-e1781289140225-218x150.jpg)
![Nowoczesne domy też płoną. Strażacy uratowali uwięzione w dymie pieski [ZDJĘCIA] małe pieski dwa uratowane przez strażaków](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pozara-domu-pieski-08-02-218x150.jpg)




![Burza wokół konsolidacji szpitala w Mielcu z USK w Rzeszowie. Radni zamknęli się przed protestującymi [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/szpital-mielec2-218x150.jpg)

![Mieszkańcy Rzeszowa mają dość. Po latach obietnic wyszli na tory i żądają bezpiecznego przejścia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/tory-zawiszy-rzeszow5-218x150.jpg)




![Gumowe ronda w Rzeszowie już działają. Czy eksperyment za 40 tysięcy sprawdza się? [FILM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/gumowa-ronda-rzeszow-pierwsz-test-poniedzialek-01-218x150.jpg)
![II Zlot Zabytkowych Autobusów w Rzeszowie przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zlot-autobusow-rzeszow2026-5-218x150.jpg)








![Pięści i kopnięcia w ruch. Sukces studentki WSPiA w kickboxingu. Złoty medal! [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nowy-projekt-2-218x150.jpg)

![Szkoła w Rzeszowie za 20 milionów gotowa. Teraz czas na odbiór inwestycji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szkola-Podstawowa21Rzeszow-2-218x150.jpg)
![Wyścig smoczych łodzi na Wisłoku. Uniwersytet Rzeszowski pokonał Politechnikę Rzeszowską [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/wioslarstwo1-218x150.jpg)
![Letni sezon nad wodą na Podkarpaciu wystartował. Trzy kąpieliska w regionie już są otwarte [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zwirownia-rzeszow1-218x150.jpg)



![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)






