Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News
Reklama

4,5 mln zł – tyle miasto zapłaci Asseco Data System za dostarczenie do Rzeszowa 87 parkomatów do dwóch nowych stref płatnego parkowania. 

Miasto w połowie marca ogłosiło przetarg na poszerzenie płatnej strefy parkowania. Zgodnie z lutową uchwałą Rady Miasta Rzeszowa, strefą od 1 października zostanie objęte osiedle 1000-lecia (strefa “zielona”) i Grota-Roweckiego (strefa “czerwona”).

Do przetargu stanęły dwie firmy: Asseco Data System z(4,5 mln zł) i DEJW z Limanowej (4,4 mln zł). Miasto na rozbudowę strefy zaplanowało 4,8 mln zł. Ma być na dostarczonych w sumie 87 parkomatów: 30 dla osiedla Grota-Roweckiego i 57 dla osiedla 1000-lecia.

Przetarg wygrało Asseco, które także rozbudowuje system informacji parkingowej za 14,7 mln zł. System ma być gotowy w 2021 roku. Asseco zajmuje się również modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej. Inwestycja jest warta ponad 20 mln zł. 

Strefa “zielona” będzie zaczynać się od wiaduktu Tarnobrzeskiego, następnie będzie biegła wzdłuż torów kolejowych do ul. Gołębiej, dalej ul. Warszawską, Lubelską, gen. Maczka, Siemieńskiego, Żółkiewskiego aż do wiaduktu Tarnobrzeskiego.

Strefa “czerwona” będzie zaczynać się od placu Śreniawitów, dalej będzie biegła ulicą Lenartowicza, Kilara, aż do mostu Zamkowego, następnie wzdłuż lewego brzegu Wisłoka, dalej do ul. Hetmańskiej, Wincentego Pola aż do ul. Dąbrowskiego (od strony ul. Zofii Chrzanowskiej). 

Obecnie w strefie płatnego parkowania jest 2200 miejsc. Po zmianach strefa zyska dodatkowych 1260. Rocznie ze strefy korzysta 1,4 mln kierowców. W ciągu roku miasto na strefie zarabia 4,6 mln zł. Strefa obowiązuje w Rzeszowie od 2016 roku. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: