Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Ania Rusowicz, Cheap Tobacco, Nie-Bo, Piotr Nalepa, Voo Voo – to gwiazdy piątkowej odsłony Breakout Days 2020.

Breakout Days 2020 rozpoczął się od czwartkowego wieczoru w Hotelu Bristol, podczas którego wystąpiła grupa “Nie-Bo” oraz Piotr Nalepa (syna Tadeusza Nalepy), Wojciech Waglewski, Natalia Kwiatkowska i Żaneta Lubera. 

Z kolei w piątkowy wieczór o godz. 19:00 rozpocznie się koncert główny festiwalu Breakout Days 2020. Na scenie zagrają: Cheap Tobacco, Nie-Bo, Piotr Nalepa, Voo Voo. Muzycy zaprezentują się zarówno w swoich autorskich kompozycjach, jak i największych hitach zespołu Breakout. Koncert odbędzie się na parkingu przy hali Podpromie.

Piątkowy dzień festiwalu zakończy Ania Rusowicz, która o godz. 22:00 wystąpi w Hotelu Bristol. Podczas jej koncertu usłyszymy m.in. utwory z najnowszej, długo wyczekiwanej płyty „Przebudzenie”. 

Zwieńczenie festiwalu odbędzie się w sobotę (19 września) o 19:00 na małej scenie przy Biurze Wystaw Artystycznych, gdzie zagra czeski zespół PBK Blues oraz rzeszowska grupa Kłusem z Bluesem.

Na wszystkie koncerty nie ma już biletów. 

Rzeszów Breakout Days upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy – “ojca polskiego bluesa”. Nalepa urodził się w 1943 r. w Zgłobniu k. Rzeszowa. W 1965 r. założył Blackout, z którym pierwsze koncerty dawał w rzeszowskich lokalach. Zespół istniał do końca 1967 r. Rok później Tadeusz Nalepa założył Breakout, z którym nagrał 10 płyt.
 
W 13-letniej historii zespołu stworzył on takie przeboje jak choćby wspomniana piosenka “Kiedy byłem małym chłopcem”, czy “Gdybyś kochał, hej”, “Na drugim brzegu tęczy”, albo “Poszłabym za Tobą”. Tadeusz Nalepa zmarł 4 marca 2007 r. w Warszawie. 25 października 2005 r. zmarła wokalistka kilku składów Breakoutu – Mira Kubasińska.
 
W tym roku Rzeszów Breakout Days odbywa się już po raz 11. 
 
(jg)
 
Piątek (18 września)
 
– godz. 19.00, parking przy Hali Podpromie: Cheap Tobacco, Nie-Bo, Piotr Nalepa, VooVoo
 
– godz. 22.00, Sala Polska Hotelu Bristol (ul. Kopernika 12; wejście od strony Rynku) – Ania Rusowicz
 
Sobota (19 września)
 
– godz. 19.00 parking przy BWA ul. Bożnicza: PBK Blues, Kłusem z Blusem
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama