Reklama

Czytelnicy Rzeszów News zasypują nas informacjami o brudnej wodzie na kolejnych rzeszowskich osiedlach. Brązowa woda płynie także z kranów na os. Nowe Miasto.

[Not a valid template]

 

Od piątku mieszkańcy Rzeszowa zgłaszają problemy z jakością ciepłej wody. Brudną wodę mają mieszkańcy os. Baranówka, Krakowska-Południe i Śródmieścia. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W sobotę jedna z mieszkanek ul. Granicznej na os. Drabinianka poinformowała nas, że w bloku nr 2 także są problemy z wodą. List naszej Czytelniczki TUTAJ.

Mieszkańcy Rzeszowa zgłaszają nam kolejne przypadki, jak fatalna jest woda na kolejnym osiedlu – Nowe Miasto. Pan Rafał, który mieszka w bloku przy al. Rejtana 24 przesłał nam film, na którym zarejestrował brązową wodę, która leci z kranów w jego mieszkaniu.

„Brudna woda od wczoraj” – napisał pan Rafał.

Jak tu umyć dzieci?

Brudną wodę mają także mieszkańcy ul. Krzyżanowskiego. Film przesłał nam też pan Sławomir, który mieszka w bloku przy ul. Popiełuszki 12. „Ten problem występuje od miesiąca. „Myślałem, że to w związku z wymianą rur w mieście, ale teraz już prac nie widzę, a woda regularnie po południu i wieczorem leci żółta” – napisał pan Sławomir.

Pani Magdalena z os. Nowe Miasto twierdzi, że w piątek w jej mieszkaniu była brązowa. „Dzisiaj jest odrobinę lepiej, ale żółty kolor wciąż jest widoczny. Ten problem pojawia się już od kilku miesięcy” – napisała Czytelniczka Rzeszów News.

Pani Ewa z os. Krakowska-Południe przesłała nam zdjęcia wody, jaka w sobotę do południa leciała z kranów w jej mieszkaniu

„Woda jest coraz gorsza. Teraz nie przypomina już żółtej wody, a wody zmieszanej z błotem! Jestem bardzo zaniepokojona. Jak w takiej wodzie mam umyć swoje dzieci? Co najlepsze ten problem jest nie od dziś, a od kilku dobrych miesięcy z dwoma krótkimi przerwami” – napisała pani Ewa.

Problemy z wodą zgłasza także pani Joanna z ul. Pleśniarowicza. „Sytuacja przez tyle dni staje się nie do zniesienia. U nas na osiedlu robią coś w studzienkach” – twierdzi pani Joanna, która przesłała nam zdjęcia.

MPEC: Czyścimy wodę

Za jakość ciepłej wody w Rzeszowie odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Co jest przyczyną, że z kranów leci brudna woda?

– Nie znamy jeszcze przyczyn. Od rana czyścimy wodę, nie robimy sobie żadnych przerw. Z osiedli Nowe Miasto i Krakowska-Południe od godz. 8:00 mieliśmy już ok. 30 zgłoszeń od mieszkańców. Z każdą godziną woda powinna być coraz czystsza. Nie wiemy, jak długo to jeszcze potrwa – powiedział nam w sobotę po południu Wojciech Siwek z Pogotowia Ciepłowniczego w Rzeszowie.

KRZYSZTOF WÓJCIK

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama