Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

Zarząd województwa podkarpackiego przeprowadzi kontrolę w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie.

Poinformował o tym we wtorek Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

– W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami dotyczącymi sytuacji w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie zarząd województwa podczas dzisiejszego posiedzenia podjął decyzję o wszczęciu kompleksowej kontroli w placówce – przekazał Tomasz Leyko. 

Dodał, że zakres kontroli będzie przygotowany we współpracy z Komisją Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej sejmiku podkarpackiego. Leyko zastrzegł, że do tego czasu urząd marszałkowski nie będzie komentować sytuacji w KSW nr 1.

Kontrola w szpitalu przy ulicy Szopena ma związkiem z buntem lekarzy okulistów, którzy nie zgadzają się, by Kliniką Okulistyki kierowała dr Aneta Lewicka-Chomont. Lekarze zarzucają jej mobbing i fatalne zarządzenie kliniką. Chcą, by kierowała nią dr Małgorzata Marczak. Lekarze twierdzą, że w klinice trzeba przeprowadzić „gruntowne zmiany”

Konsekwencją sporu lekarzy z dr Lewicką-Chomont jest to, że dyrektor szpitala Marek Wiater 13 października zamknął Klinikę Okulistyki do odwołania. Wyjaśnień na temat szpitalnego konfliktu od władz Podkarpacia żądają podkarpackie posłanki Platformy Obywatelskiej – Krystyna Skowrońska i Joanna Frydrych

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama