Reklama

W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie zakończona budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce. Inwestycja kosztowała ok. 155 mln zł.

CWK w Jasionce, które powstało w sąsiedztwie lotniska, to obecnie największa inwestycja samorządu podkarpackiego, a jednocześnie napotykająca co chwilę na problemy z wykonawcami –  konsorcjum firm: Best Construction i Karpat Bud.

Wydaje się, że spory inwestora – Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – z wykonawcami to już przeszłość. Najważniejsze prace na budowie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego zostały już zakończone. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe.

CWK ma powierzchnię ponad 27 tys. m kw. Część kongresowa przypomina będzie bryłę odwróconego stożka. W części wystawienniczej jest przestrzeń wystawowa o powierzchni ok. 8 tys. m kw. W części kongresowej znajduje się sala, która będzie mogła pomieścić 860 osób. Mają się tam odbywać konferencje oraz koncerty.

W części kongresowej są również dwie sale o powierzchni 300 i 360 m kw. oraz sala bankietowa.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Samorząd podkarpacki jest na etapie wyboru operatora CWK. Zgłosiła się tylko jedna firma, która chce na co dzień zarządzać obiektem – to spółka HKO, która obiecuje, że rocznie jest w stanie zorganizować w Centrum ponad 200 wydarzeń.

CWK ma być miejscem, w którym odbywać się będą międzynarodowe konferencje. W założeniu powstanie w nim „Centrum Nauki – Łukasiewicz”, czyli interaktywny, multimedialny ośrodek naukowo-edukacyjny.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj jeszcze: Która część Rzeszowa atrakcyjniejsza? Gdzie kupować mieszkanie?

NaszGaj

Reklama