"Niesamowity świat obłoczka", fot.: Bogumił Gudalewski

Młodzi choreografowie opowiedzą o rzeczywistości poprzez taniec na listopadowym Festiwalu Nowe Strategie Choreograficzne. Po raz pierwszy w historii imprezy swoje miejsce znajdą również spektakle dla najmłodszych widzów.

Tegoroczna edycja festiwalu skupi się na temacie „ciała fenomenalnego” – doświadczającego świata i noszącego ślady tych doświadczeń. To właśnie przez pryzmat ciała młode pokolenie artystów będzie interpretować otaczającą nas rzeczywistość.

Q&A, fot. Piotr Jaruga

Taniec dla każdego

III edycja Festiwalu Nowe Strategie Choreograficzne odbędzie się w dniach 2-4 listopada 2024 roku. W programie znalazło się sześć spektakli – cztery dla dorosłych oraz dwa dedykowane dzieciom. Ta nowość ma na celu zainteresowanie sztuką tańca całe rodziny.

„Zapraszamy Was serdecznie na Festiwal Nowe Strategie Choreograficzne, tym razem – całymi Rodzinami. Wymieńmy się wrażeniami!” – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Program fenomenalny

Festiwal Nowe Strategie Choreograficzne rozpocznie się 2 listopada spektaklem „SONETY – wiek hipochondryka” w reżyserii Olgi Bury.

„SONETY – wiek hipochondryka”, fot.: Piotr Jaruga

Następnego dnia najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć „niesamowity Świat OBŁOCZKA”, a wieczorem na scenie pojawią się „Szekspirie” oraz „Q&A”.

„Szekspirie”, fot.: G.Mart

Ostatni dzień festiwalu przyniesie kolejną propozycję dla dzieci – „Frajda. Granda. Bzik.” – oraz spektakl „Glory Game” dla widzów powyżej 16 lat.

„Glory Game”, fot.: PatMic

Ciało w centrum uwagi

Hasło przewodnie festiwalu – „ciało fenomenalne” – ma zwrócić uwagę na różnorodność doświadczeń, jakich dostarcza nam nasze ciało. Od przyjemności zanurzenia w chmurach i radości zadawania pytań, po trudności związane z lękiem, porażką i sukcesem – wszystko to znajduje odzwierciedlenie w tegorocznym programie.

Festiwal Nowe Strategie Choreograficzne to doskonała okazja, by zobaczyć, jak młode pokolenie choreografów interpretuje otaczającą nas rzeczywistość poprzez ruch i taniec. To także szansa na rodzinne spotkanie ze sztuką i wymianę wrażeń między pokoleniami.

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Rzeszów oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem jest Fundacja Teatr O.de.la, a współorganizatorem Estrada Rzeszowska.

[im]

Reklama