Reklama

Miasto wzięło się za rozbudowę ścieżek rowerowych nad rzeszowskim zalewem. W przyszłym roku ma powstać osobna ścieżka specjalnie dla rowerzystów i rolkarzy.

Mieszkańcy Rzeszowa, którzy podczas letnich dni spacerowali nad rzeszowskim zalewem, od dawna skarżyli się na tłok, który panuje na alejkach. Rowerzyści, rolkarze i spacerowicze, podczas upalnych weekendów praktycznie obijali się o siebie na wąskich alejkach.

– Alejki nad zalewem powinny być szersze, bo nie mieszczą się na nich razem spacerowicze i rowerzyści – przekonuje pani Barbara, mieszkanka Rzeszowa. – Bardzo lubię trasę biegnącą w stronę Lisiej Góry, ale w ostatnim czasie takie spacery stały się uciążliwe. Każdy ma ochotę i prawo wypoczywać aktywnie na świeżym powietrzu, dlatego uważam, że alejki należy poszerzyć.

Urzędnicy w końcu wysłuchali mieszkańców i podczas ostatniej sesji rady miasta radni zarezerwowali w budżecie 250 tys. zł na pierwszy etap przebudowy.

– Jeszcze w tym tygodniu Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosi przetarg na rozbudowę ścieżek. Na początek chcemy zrobić nowe ścieżki, które będą iść w kierunku placu zabaw i miejsca na grilla – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Pierwszy etap przebudowy planujemy zrealizować jesienią tego roku.

W przyszłym roku zaplanowano natomiast budowę dodatkowej nitki, przeznaczonej specjalnie dla rowerów i rolkarzy, która biegłaby równolegle z obecną. Łącznie ciąg pieszo-rowerowy miałby 6 m szerokości, a rozdzielony byłby trawnikiem, na którym stałyby latarnie. Ścieżka, ze względu na brak miejsca, miałaby się zwężać tylko pomiędzy Zespołem Szkół Elektronicznych, a parkingiem na Żeglarskiej. Całkowity koszt inwestycji to prawie 3 mln zł.

Miasto przygotowuje się również do budowy całkowicie nowej ścieżki, prowadzącej w dół Wisłoka. – Trasa tej ścieżki prowadziłaby z ulicy Lwowskiej do Ciepłowniczej. Jeszcze w tym roku chcemy przygotować część dokumentacji, potrzebnej do pozyskania działek pod inwestycję – dodaje Chłodnicki.

redakacja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

163 KOMENTARZE

  1. Czy to nie dziwne ze nagle temat rusza tuz przed wyborami? problem tloku jest juz od co najmniej 3 lat i nikt sie tym do tej pory nie interesowal.Ja jakos nie wierze w obecna wladze. Ostatnie rozne dziwne pomysly (zakazy rowerowe itp) nie wroza najlepiej na przyszlosc.

  2. Wg przepisów rolkarze to piesi, więc nie powinni jeździć po ścieżce rowerowej.
    “W przyszłym roku zaplanowano natomiast budowę dodatkowej nitki, przeznaczonej specjalnie dla rowerów i rolkarzy, która biegłaby równolegle z obecną”

  3. Scieżka nie musi sie wcale zwezac kolo szkoly. Wystarczy uprzatnac nadmiar skarpy i wbic zabezpieczyc blachylami larsena. Koszt smieezny a po calosci bedzie jednakowa szerokosc i bedzie to wygladalo jak za granica

Comments are closed.